قیمت مرغ شب عید اعلام شد

قیمت مرغ شب عید اعلام شد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۳۱ هزار تومان است و پیش بینی می‌شود که تا پایان سال نوسانی در بحث بازار رخ ندهد، همچنین توزیع گسترده مرغ منجمد با نرخ مصوب ۲۰ هزار تومان در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود.

باتوجه به نزدیک شدن به سال جدید و بازار شب عید، دغدغه مردم برای خرید مایحتاج ضروری برای سال نو بیشتر شده است. دولت در این زمینه توزیع اینترنتی برخی کالاها را آغاز کرده که قرار است مرغ منجمد توسط سامانه بازارگام توزیع شود. اما اینکه این روش توزیع تا چه حد موفق خواهد بود و نیازهای مردم را پاسخگوست سوالی است که مسئولین باید جواب دهند.

تامین مرغ شب عید

مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۳۱ هزار تومان است و پیش بینی می‌شود که تا پایان سال نوسانی در بحث بازار رخ ندهد. همچنین توزیع گسترده مرغ منجمد با نرخ مصوب ۲۰ هزار تومان در میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود.

یوسف خانی اظهار کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و عرضه مرغ طی ماه‌های اخیر، بازار به تعادل نسبی رسیده است که بنابر گفته مسئولان انجمن‌ها و تشکل‌های این حوزه، عرضه مرغ منجمد تنها به منظور جلوگیری احتمالی کمبود عرضه و سوء استفاده در میادین و مغازه‌ها انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، مشکلی در بحث عرضه نداریم و در شب عید و ایام ماه رمضان آرامش بر بازار مرغ حاکم خواهد بود.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو مرغ ۲۸ تا ۳۱ هزار تومان، ران مرغ ۲۹ هزار تا ۳۱ هزار تومان، سینه ۵۸ تا ۶۴ هزار تومان و فیله ۶۶ تا ۶۹ هزار تومان است.

مأموریت دادستان‌های کشور برای نظارت بر شبکه توزیع محصولات در آستانه عید نوروز

امروز نیز محسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه شبکه توزیع را یکی از اضلاع مهم در ساختار اقتصاد و بازار دانست و با اشاره به ناسالم و معیوب بودن شبکه توزیع محصولات در کشور، با توجه به در پیش بودن ایام عید نوروز به دادستان‌های سراسر کشور مأموریت داد که در راستای وظایف نظارتی برای اصلاح چرخه معیوب و ناسالم توزیع اقدام جدی داشته باشند و نهایت مساعدت را با دولت و تعزیرات برای نظارت بر توزیع محصولات در بازار انجام دهند تا از این ناحیه مشکل و گرفتاری برای مردم ایجاد نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر