زیر پوست کدال؛ ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

یک شرکت صنعتی در صدد افزایش سهم صادرات

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان، سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخت. شسپا، پکویر، شیراز و شکربن نمادهایی بودند که موردتوجه قرار گرفتند.در پایان به صورت تکنیکال نمودار نمادهای # شیراز و ذوب مورد بررسی قرار گرفت.

شسپا: نفت سپاهان در سال ۹۹ عملکرد خوبی را به نمایش گذاشته است. شرک در سود تلفیقی خود موفق به شناسایی ۱۸۰ تومان سود به ازای هر سهم شده است که نسبت به سال ۹۸ رشد ۸۸ درصدی دارد. شرکت در سود اصلی نیز وضعیت خوبی داشته و با شناسایی سود ۱۷۸ تومانی به ازای هر سهم خود، رشد ۷۵ درصدی نسبت به سال ۹۸ را به ثبت رسانده است. شرکت در سال ۹۸ به ازای هر سهم خود ۱۰۲ تومان سود اصلی شناسایی کرده بود.

افزایش ۵۲ درصدی درآمدهای عملیاتی در کنار رشد ۴۲ درصدی هزینه‌های عملیاتی، عامل اصلی این رشد سودآوری بوده است.

پکویر: کویرتایر در اردیبهشت ماه موفق به شکست رکورد فروش ماهانه خود شده است. شرکت در اردیبهشت ماه با فروش ۲۱۰ میلیارد تومانی موفق شده که با افزایش ۳۷ درصدی نسبت به فروردین، رکورد فروش خود را جابه‌جا کند.

چندین عامل در افزایش فروش شرکت تاثیر داشته است. افزایش نرخ فروش محصول تایر و همچنین فروش بیشتر از لحاظ مقداری اصلی‌ترین عوامل رشد فروش شرکت بوده‌اند. این درحالیست که شرکت در ماه فروردین، محصول فلپ خود را نیز به فروش رسانده بود.

شرکت در دی ماه ۱۱۹.۲ میلیارد تومان، در بهمن ۱۳۵.۶ میلیارد تومن و در اسفند نیز ۱۵۸.۹ میلیارد تومان فروش را به ثبت رسانده بود.

شیراز: پتروشیمی شیراز که در فروردین ماه کاهش فروش نسبتا چشمگیری را تجربه کرده بود و فقط ۴۹۰ میلیارد تومان فروش داشت، در اردیبهشت توانسته است به نزدیکی فروش‌های خوب خود در فصل زمستان بازگردد. شرکت در اردیبهشت با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به فروردین ماه، فروش ۶۳۸ میلیارد تومانی را به ثبت رسانده است.

در ماه‌های منتهی به سال ۱۴۰۰ نیز شرکت نوسانی عملکرده بود. در دی ماه ۷۳۷ میلیارد تومان، در بهمن ۶۸۷ میلیارد تومان و در اسفند ماه نیز ۷۳۲ میلیارد تومان فروش داشت.

شکربن: کربن ایران در سال ۹۹ وضعیت خوبی را در صورت‌های مالی تلفیقی و اصلی داشه است. شرکت به ازای هر سهم خود ۸۱۶ تومان سود تلفیقی شناسایی کرده که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۱۷ درصدی داشته است. در سود اصلی نیز وضعیت شرکت خوب سپری شده و با شناسایی ۶۱۵ تومان سود به ازای هر سهم، نسبت به سال ۹۸ رشد ۲۰۴ درصدی را تجربه کرده است.

درآمدهای عملیاتی شرکت ۱۰۰ درصد و درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های آن هم ۲۳۱ درصد رشد کرده‌اند که عامل اصلی این افزایش سودآوری بوده‌اند.

هزینه‌های عملیاتی هم یک رشد ۹۱ درصدی داشته‌اند که از لحاظ مقداری، مانع جدی برای سودآوری شرکت نبوده است.

تکنیکال

شیراز: پتروشیمی شیراز در نمای بلندمدتی خود در کانال صعودی مناسبی نوسان می‌کند. این سهم که اکنون پس از ریزش چند ماه اخیر به کف این کانال نزدیک شده است.

در نمای کوتاه‌مدتی، سهم در یک مثلث در حال نوسان است که تعداد برخوردهای معتبری به کف و سقف کانال داشته است. سهم در حوالی قیمت ۵۲۰۰ تومان مقاومت مهمی دارد که در روز گذشته با برخورد به آن با عرضه مواجه شد. در صورت عبور از سقف مثلث، هدف بعدی قیمت ۶۱۴۰ تومان و در صورت شکست کف مثلث، نخستین حمایت کف کانال صعودی ذکر شده خواهد بود.

Loading...
نمودار نماد شیراز
Loading...
نمودار نماد شیراز

ذوب: ذوب‌آهن اصفهان در نمای بلندمدتی خود، دو خط حمایتی دارد که از سقف‌ها و کف‌های آن در گذشته عبور کرده است. در صورت امتداد این خطوط، شاهد همگرایی آنها با هم هستیم.

اگر به نمای کوتاه‌مدتی سهم نگاه کنیم، در حوالی قیمت ۲۸۰ تومان، دو خط گفته شده بسیار به یکدیگر نزدیک بوده‌اند و محدوده حمایتی بسیار مستحکمی را برای سهم ایجاد کرده‌اند که این امر باعث برگشت کندل‌ها به سمت بالا شده است.

در روند ریزشی اخیر نیز در صورت اتصال سقف‌ها و کف‌ها، دو خط مقاومتی مهم به‌دست می‌آید که مانع از حرک سهم در روز جاری شد. در این نقطه یک مقاومت استاتیک نیز در گذشته سهم داریم که تلاقی تمامی این موارد در قیمت ۳۴۰ تومان باعث عرضه آن شده است.

در صورت صعود بیشتر هدف بعدی سهم ۳۶۰ تومان و در صورت ریزش بیشتر حمایت بعدی ۲۵۴ تومان خواهد بود.

Loading...
نمودار نماد ذوب

Loading...
نمودار نماد ذوب
مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر