زنان بیشتر خرید اینترنتی می‌کنند یا مردان؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
خرید اینترنتی در جهان مخاطبان خود را دارد و در این دوسال و وضعیت کرونا در ایران بسیار گسترش یافته است. مدیر پایش تجارت الکترونیک مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار ۹ر۶۲ درصد از خریداران اینترنتی را مردان و ۱ر۳۷ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

فرانک ابوالمعصوم گفت: براساس آخرین آماری که از طریق پرسشنامه در هفت ماه امسال به‌دست آورده‌ایم ۹ر۵۱درصد از کسب‌وکارها اینترنتی در حوزه فروش کالا فعالیت می‌کنند. ۵ر۲۰ درصد در حوزه ارائه خدمات و ۶ر۲۷ درصد در هر دو حوزه فعالیت دارند.

وی گفت: ۶ر۸۰ درصد از کسب‌وکارها علاوه بر وب سایت، از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، ۱ر۳۴ درصد از پیام‌رسان‌ها و ۸ر۲۶ درصد آنها هم علاوه بر وب‌سایت، دارای اپلیکیشن موبایل هستند.

ابوالمعصوم تأکید کرد: در میان شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام با ۲ر۸۶ درصد بیشترین میزان استفاده تجاری را در بین کسب و کارهای دارای وب سایت دارد. همچنین در میان پیام‌رسان‌ها واتس‌آپ با ۳ر۵۰ درصد بیشترین میزان استفاده تجاری را میان کسب‌وکارهای دارای وب‌سایت دارد.

وی افزود: کسب‌وکارها برای تحویل کالا از بخش‌های مختلف توزیع استفاده می‌کنند. ۷۵ درصد از کسب‌وکارها از پست، ۴ر۳۱ درصد از سیستم توزیع بین شهری، ۴ر۳۰ درصد از سیستم توزیع خود شرکت و ۵ر۲۵ درصد از پست خصوصی استفاده می‌کنند.وی تصریح کرد: ۶ر۹۳ درصد از کسب‌وکارهای اینترنتی هم از سرمایه‌گذار شخصی به‌منظور توسعه کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند.مرکز توسعه تجارت الکترونیک باهدف سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای حمایت از توسعه تجارت الکترونیک در ایران با توجه خاص به توانایی‌های بخش خصوصی و برای دستیابی به اهداف مورد نظر، به‌موجب ماده ۸۶ قانون تجارت الکترونیک مصوب مجلس شورای اسلامی در وزارت صنعت تشکیل شد. بر اساس اساسنامه، این مرکز مأموریت ایجاد، نگهداری و پشتیبانی از مرکز داده بخش بازرگانی کشور به‌منظور امکان توسعه پذیری بیشتر و افزایش امنیت سامانه‌ها را بر عهده دارد.

منبع: اطلاعات

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر