هشدار مهم به مردم درباره زلزله امشب گیلان و قزوین

هشدار مهم به مردم درباره زلزله امشب گیلان و قزوین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
فرماندار رودبار با اشاره به وقوع زلزله ۴.۶ ریشتری در منطقه جیرنده این شهرستان، گفت: این زلزله خسارتی نداشته و همه دستگاه‌ها در آماده باش هستند.

دستگاه‌های امدادی به مردم رودبار، منجیل، لوشان، جیرنده هشدار دادند.با توجه به زلزله نسبتا قدرتمند دقایقی قبل و سابقه لرزه‌خیزی این منطقه حتما طی ساعات آتی در مناطق امن قرار بگیرید.

جزئیات زلزله امشب گیلان و قزوین

امروز سه زلزله بزرگ ایران را لرزاند. در آخرین رویداد، زلزله ۴.۶ ریشتری مرز استان‌های گیلان و قزوین را لرزاند.زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۶ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین مرز استان‌های گیلان و قزوین، حوالی جیرنده را لرزاند.

مهدی ولیپور رئیس سازمان امدادونجات هلال‌احمر گفت: زلزله‌ای به بزرگی ۴/۶ ریشتر حوالی روستای جیرنده در گیلان را لرزاند، تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: ۳ تیم ارزیاب به منطقه اعزام شدند و نیروهای امدادی در استان گیلان و قزوین به حالت آماده‌باش درآمدند.رئیس سازمان امداد ونجات خاطرنشان کرد: این زمین‌لرزه در ساعت ۲۰: ۱۵ رخ داده است و براساس اطلاعات کسب شده از مسئولان محلی و خانه‌های هلال خوشبختانه تا این لحظه خسارتی اعلام نشده است.این زلزله در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده احساس شد.

فرماندار رودبار با اشاره به وقوع زلزله ۴.۶ ریشتری در منطقه جیرنده این شهرستان، گفت: این زلزله خسارتی نداشته و همه دستگاه‌ها در آماده باش هستند.

طهمورث عموپور با اشاره به وقوع زلزله در این شهرستان، گفت: از زلزله ۴.۶ ریشتری ساعت ۲۰ در جیرنده رودبار تاکنون خسارت جانی گزارش نشده است.

وی با تاکید بر آمادگی دستگاه‌های خدمات رسان در شرایط بحران، افزود: به دستگاه‌های امدادی برای حضور در مرکز زلزله و بررسی خسارات احتمالی آماده باش اعلام شده است.

ریزش جزئی کوه در قزوین پس از زلزله گیلان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین با اعلام اینکه زلزله ۴.۶ ریشتری جیرنده جنوب گیلان در بخش هایی از قزوین نیز احساس شده، گفت: در بخشی از مسیر قزوین-رشت محدوده استان قزوین نیز همزمان با وقوع این زمین لرزه ریزش جزئی کوه گزارش شده که البته باعث مسدودی راه ارتباطی نشده است.

محمدرضا علیمی در خصوص این زمین لرزه گفت: زمین لرزه جنوب گیلان به دلیل عمق بالا در قسمت هایی از استان قزوین به ویژه طارم سفلی احساس شد که خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از خسارات جانی و مالی در استان قزوین ناشی از این حادثه نداشته‌ایم اما در حال دریافت اطلاعات تکمیلی از بخشداری‌ها و دهیاری‌ها هستیم.

وی افزود: درحال‌حاضر تمامی دستگاه‌های امدادی و عضو شورای مدیریت بحران استان قزوین در آماده باش کامل به سرمی برند.

منبع: مهر-تسنیم-ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر