بورسان - Bourseon

تحلیل پویا ناظران از مواجهه دولت سیزدهم با دلار و کرونا

کدام خطا برای دولت رئیسی خطرناک‌تر است؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در میان بحران‌های متعدد حال حاضر کشور از مصائب اقتصادی گرفته تا بی‌آبی و کرونا، به نظر دولت جدید مجالی برای پشت گوش انداختن حتی یکی از آن‌ها نداشته باشد. با این حال کارشناسان در حوزه‌های مختلف در تلاشند در تشخیص و نشان دادن اولویت حل این بحران‌ها به دولت رئیسی کمک کنند.

بورسان دیروز در گزارشی به هشداری که وضعیت بازار دلار در راس همه موارد به دولت رییسی می‌دهد پرداخت. پویا ناظران ، اقتصاددان و تحلیلگر موسسه مودیز هم اگرچه یکی از دو چالش اصلی کشور را «اقتصاد» دانسته اما بر اهمیت چالش دوم یعنی «سلامت» تاکید ویژه دارد و هشدار می‌دهد « اگر آقای رئیسی از عهده چالش اقتصادی برنیایند زندگی مردم سخت خواهد شد، ولی اگر از عهده چالش سلامت برنیایند مردم داغدار می‌شوند. من اگر جای آقای رئیسی بودم در مورد وزارت بهداشت بیشتر دقت می‌کردم ».

او همچنین در آستانه جلسه رای اعتماد امروز مجلس به وزرای پیشنهادی، به سابقه ناموفق وزیر پیشنهادی بهداشت و همچنین یک مورد دور زدن قانون توسط او پرداخته است. این یادداشت ناظران را که در کانال شخصی خود منتشر کرده در ادامه می‌خوانید.

تعارض منافع؛ علت بحران کمبود پزشک

از مشکلات نظام سلامت کشور کمبود پزشک است. کمبود پزشک اولا دسترسی شهرستان‌ها به متخصص را سخت کرده؛ ثانیا ساعت کار پزشکان و رزیدنت‌ها را افزایش داده؛ ثالثا کیفیت خدمات را کاهش می‌دهد چون پزشک برای هر ویزیت وقت کافی ندارد. از طرف‌ دیگر، به خاطر توزیع بد بیمارستان‌ها و نبود پزشک خانواده، برخی فارغ‌التحصیلان پزشکی بیکارند.

یعنی نه بیمار راضی است، نه پزشک. تنها فرد راضی، سهامدار بیمارستان است.

سرانه پزشک ما که حتی از خیلی از کشورهای همسایه کمتر بود حالا بخاطر کرونا کمتر هم شده است. علت کمبود پزشک، محدودیت‌های دستوری بر گسترش آموزش پزشکی است. نهادی به اسم «شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی» داریم که وظیفه آن گسترش آموزش پزشکی است. طولانی‌ترین دوره کاهش ظرفیت دانشگاه‌های پزشکی کشور، سال‌های ۷۴ تا ۸۳ بوده که کرسی‌های آموزش پزشکی قریب ۴۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

نکته جالب اینجاست: آقای رئیسی کسی که در سال‌های ۷۴ تا ۸۳ دبیر شورای گسترش بوده را برای وزارت بهداشت به مجلس معرفی کردند!

تعارض منافع؛ عامل کمبود و گرانی دارو

علاوه بر تعارض منافع سهامداران بیمارستان‌ها، مشکل تعارض منافع تولیدکنندگان و واردکنندگان دارو و واکسن هم داریم که باعث انحصار در تولید یا واردات شده است. شاید خسارت‌بارترین نتیجه تعارض منافع در وزارت بهداشت را در قضیه واکسن کرونا تجربه کردیم. اما قضیه به کرونا محدود نیست. وقتی به داروخانه مراجعه می‌کنید و دارو نیست یا آنقدر گران است که استطاعت خرید آن را ندارید، عموما علتش منافع انحصاری یک واردکننده یا تولیدکننده داروست.

ریشه مشکل کجاست؟ در این سال‌ها سهامداران بیمارستان‌ها و شرکت‌های داروسازی توانستند رده‌های بالای وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و کمیسیون بهداشت مجلس را در دست بگیرند. در اقتصاد به این پدیده تعارض منافع می‌گوییم ، و نتیجه‌اش آن که رقابت سالم در تولید محصول و ارائه خدمات را از بین می‌برد. بر اثر تعارض منافع‌هایی که در وزارت بهداشت شکل گرفته مردم، دانشجویان پزشکی، و پزشکان غیرسهامدار همه متضرر شدند؛ ولی عده‌ای هم سودهای غیرقابل تصوری کسب کردند.

منافع متعارض وزرا و معاونین آن‌ها علاوه بر کاهش کیفیت خدمات پزشکی، افزایش فشار به پزشکان بی‌سهم، کمبود و گرانی دارو نظام بیمه سلامت کشور را هم مختل کرده است. درمان-محوری نظام سلامت، راه نیافتادن پرونده سلامت، دشواری احقاق حقوق بیمار در قبال قصور پزشک و غیره همه بخاطر تعارض منافع در وزارت بهداشت است. قضیه مرحوم کیارستمی را یادتان هست؟

وزیری که قانون را دور می‌زند و مجلسی که سکوت می‌کند

بند «ب» ماده ۷۴ برنامه توسعه ششم، اشتغال پزشکان بخش دولتی در بخش خصوصی را ممنوع می‌کند. یعنی مثلا استاد یک دانشگاه علوم پزشکی یا پزشک شاغل در بیمارستان دولتی، اجازه داشتن مطب خصوصی یا کار در بیمارستان خصوصی را ندارد. طبعا تصور می‌کنیم که رئیس دولت فسادستیز، حتما با رئیس بیمارستان دولتی که برخلاف قانون در بیمارستان خصوصی هم طبابت می‌کند برخورد می‌کند. اما وزیر پیشنهادی آقای رئیسی کسی است که در حین ریاست بیمارستان لبافی‌نژاد در بیمارستان خصوصی «نگاه» هم طبابت کرده است.

چرا نمایندگان مردم در کمیسیون بهداشت مجلس از این وضعیت شکایت نمی‌کنند؟ رئیس کمیسیون بهداشت، همکار‌ وزیر پیشنهادی در بیمارستان خصوصی «نگاه» است. تعارض منافع!

صحبت از بیمارستان‌های خصوصی شد. حتما می‌دانید هر شرکتی که در کشور ثبت شده باشد اطلاعات سرمایه، سهامدارها و هیئت مدیره آن عمومی و علنی است. از قضا، برخی روابط رانتی آقازاده‌ها و دامادها از طریق همین اطلاعات کشف می‌شود. اما بیمارستان‌ها استثنا هستند! یعنی در حالی که می‌دانیم رییس کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر بهداشت پیشنهادی در بیمارستان خصوصی «نگاه» طبابت می‌کنند، هیچ راهی نداریم که بفهمیم سهامدار هم هستند یا نه؟ اگر سهامدارند، چقدر سهم دارند؟‌ هیئت امنا هستند یا رئیس؟ نمی‌دانیم! عدم شفافیت!

وعده انتخاباتی رئیسی هیچ بود؟

در تبلیغات انتخاباتی، آقای رئیسی گفتند: «در نظام سلامت مشکلاتی که باید از آن یاد کنیم یکی بحث تعارض منافع است... دوم مسئله انحصار است.»

پس کو؟! این بود پرداختن به تعارض منافع و انحصار؟!

کشتار کرونا نشان داد آسیب‌های ساختاری وزارت بهداشت را باید جدی بگیریم. کار وزیر بهداشت طبابت نیست بلکه بهینه‌کردن سازوکارهای بهداشت، پیشگیری، و درمان است. به وزیر فوق تخصص نیاز نداریم، بلکه به وزیری که با انحصار و تعارض منافع مقابله کند نیازمندیم. به رییس جمهور دیگر امیدی نیست، ببینیم مجلس امروز‌ چه کار می‌کند.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر