زنگ پایان

نقش صندوق‌های درآمد ثابت در بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 22 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بازار سرمایه روز متعادلی و منفی را پشت سر خود گذاشت و همچنان شاهد حالت رکودی در کلیت بازار سهام و ارزش معاملات هستیم. ارزش معاملات خرد به ۲،۱۲۸ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، فلزات اساسی و شیمیایی در بین نمادها خساپا، شپنا و فولاد بیشترین ارزش معاملات را داشتند. حدود ۲۲۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز افت ۳،۴۷۲ واحدی (معادل ۰.۲۴ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۳۴ درصدی همراه شد.

بهادر برهان،‌ مدیر صندوق افران و علی طباطبایی، تحليلگر و مدرس بازارهای مالی با موضوع “حمایت یا دخالت در بازار سرمایه؟ “ مهمان برنامه زنگ پایان بودند.

براساس مصوبه سازمان بورس اوراق بهادار مبنی بر اینکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل ۱۵ درصد و حداکثر ۲۵ درصد از ارزش کل دارایی‌های صندوق در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و واحدهای سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری هستند.

در برنامه امروز به بررسی نقش صندوق‌های درآمد ثابت در بازار سهام و بررسی رعایت رعایت امصوبه مذکور توسط این صندوق‌ها پرداختیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
مشکل اصلی بورس ایران چیست؟
سنجش سیاست الزام صندوق‌های درآمد ثابت به خرید سهام
خرید سهام توسط‌ صندوق‌های درآمد ثابت حال بورس را خوب می‌کند؟
پیشنهاد سردبیر