چرا شلغم گران شد؟

چرا شلغم گران شد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

شلغم هم گران شد تا از غافله تورم مواد غذایی عقب نماند. طی ماه‌های گذشته تاکنون عوامل مختلفی در گرانی میوه و سبزی نقش داشته و موجب شده بسیاری از کالاهای اساسی به صورت محسوس و نامحسوس از سبد خرید دهک‌های درآمدی متوسط و سطح پایین جامعه حذف شود. این بار اما تقصیر این گرانی بر گردن کرونا و زمستان انداخته شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران در این باره گفته است: میانگین قیمت عمده فروشی شلغم ۱۳ هزار تومان است که با شروع پیک ششم کرونا و سردی هوا استقبال مردم از شلغم زیاد شده و تقاضای خرید بالا رفته، همین امر منجر به افزایش قیمت این محصول شده است.

گزارش‌های میدانی حاکی از افزایش قیمت شلغم در بازار است. افزایش قیمتی که رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران علت آن را افزایش تقاضا با شروع پیک ششم کرونا و سردی هوا می‌داند.

شلغم در جایگاه دوم افزایش قیمت‌ها!

چند هفته‌ای می‌شود که بازار صیفی‌جات دچار نوسانات بسیاری شده است و بعد از سیب زمینی، شلغم در جایگاه دوم افزایش قیمت‌ها قرار گرفته به طوری که قیمت آن در مغازه‌ به کیلویی ۲۰ هزار تومان هم رسیده است.

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران در پاسخ به چرایی این افزایش قیمت‌ها، گفت: قیمت محصولات کشاورزی در مبدا یعنی میدان مرکزی میوه و تره‌بار گران می‌شود و مغازه‌داران تعیین کننده قیمت نیستند، آنها محصولات را با هر قیمتی که در مبدا تعیین شود و اعمال سود مصوب به دست مصرف‌کننده می‌رسانند.

افزایش قیمت صیفی‌جات مقطعی است

او ادامه داد: افزایش قیمت صیفی‌جات مقطعی است و چند وقت پیش هم به دلیل افزایش تقاضا هویج گران شد ولی قیمت آن کاهش یافت.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران بیان کرد: در حال حاضر هم با شروع پیک ششم کرونا و سردی هوا استقبال مردم از شلغم زیاد شده و تقاضای خرید بالا رفته، همین امر منجر به افزایش قیمت این محصول شده است و در حقیقت عرضه و تقاضا بازار را تعیین می کند.

کارگر در پایان با اشاره به اینکه قبلا شلغم در بازار تقاضایی نداشت، تصریح کرد: بر اساس کشف قیمت در میدان مرکزی میوه و تره بار میانگین قیمت عمده فروشی شلغم ۱۳ هزار تومان است که بسته به کیفیت و اندازه آن، قیمت بیشتر و کمتر هم در میدان وجود دارد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر