چرا ایلان ماسک سهام تسلا را فروخت؟

چرا ایلان ماسک سهام تسلا را فروخت؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
ایلان ماسک ۴.۴ میلیون سهم خود را در شرکت تسلا به ارزش تقریبی ۴ میلیارد دلار فروخت و این احتمال وجود دارد که فروش یکباره این میزان از سهام با هدف تامین سرمایه مورد نیاز برای خرید توییتر انجام شده باشد.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل شرکت‌هایی همچون تسلا و اسپیس‌اکس ۴.۴ میلیون سهم خود را در شرکت تسلا به ارزش تقریبی ۴ میلیارد دلار فروخت؛ این گمان وجود دارد که فروش یکباره این میزان از سهام با هدف تامین سرمایه مورد نیاز برای خرید توییتر انجام شده باشد.

براساس گزارش یورونیوز، بر اساس اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، این سهام طی چند روز گذشته با قیمت‌هایی بین ۸۷۲.۰۲ تا ۹۹۹.۱۳ دلار فروخته شده‌اند.

پس از آن ماسک در یک پیام توییتری اعلام کرد که هیچ برنامه دیگری برای فروش سهام بیشتر این شرکت ندارد.

فروش سهام تسلا در روز افت ارزش سهام آن

بخش قابل توجه معاملات مربوط به فروش این سهام در روز سه‌شنبه انجام شد؛ یعنی دقیقا همان روزی که ارزش سهام تسلا ۱۲ درصد کاهش یافته بود.

هیأت مدیره توییتر روز دوشنبه با فروش این شبکه اجتماعی به ایلان ماسک به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار موافقت کرد و اکنون به باور تحلیلگران بازار، سرمایه‌گذاران تسلا از این نگرانند که تمرکز فعالیت‌های آقای ماسک در توییتر باعث شود که او از این به بعد وقتش را کمتر صرف اداره شرکت خودروهای الکتریکی تسلا کند.

این احتمال وجود داشت که آقای ماسک برای خرید توییتر مجبور به دریافت وامی به ارزش حدودا ۲۵.۵ میلیارد دلار از بانک‌های آمریکا شود اما اکنون با فروش سهام تسلا این مسیر تقریبا منتفی شده است.

اخبار مربوط به نهایی شدن قرارداد خرید توییتر با قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم، اوایل این هفته در رسانه‌ها منتشر شد و انتظار می‌رود که این قرارداد پیش از پایان سال جاری میلادی بسته شود.

ارزش سهام تسلا در بازارهای مالی از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۱۷ درصد افت داشته و آقای ماسک درحالی برای واگذاری سهام این شرکت در ازای مالکیت بر توییتر خیز برداشته است که در مجموع نیز به غیر از برخی از مخالفت‌ها از سوی کارمندان یا کاربران توییتر به دلیل نگرانی از مواضع ایلان ماسک در موضوعات مرتبط با آزادی بیان، تاکنون مانع جدی مقابل او برای مالکیت و اداره این شبکه اجتماعی جهانی با حدود ۸۰ میلیون کاربر وجود نداشته است.

منبع: یورونیوز

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر