نماینده روسیه: مهم این است که اقدامات عملی آغاز شده‌اند

آخرین جزییات از نشست برجامی وین

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜3
  • 👁️489
  • 💬0

بورسان: ساعتی پیش دور‌ اول نشست کمیسیون مشترک برجام در گراند هتل وین پایان یافت. طرفین توافق کردند مذاکرات در نشست‌هایی در سطح کارشناسی درباره جزئیات رفع تحریم و مسائل هسته‌ای ادامه یابد. قرار است دو نشست با حضور کارشناسان در رابطه با جنبه‌های فنی و جزئیات مربوط به لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای رایزنی کنند و نتیجه بحث‌ها را به کمیسیون گزارش نمایند.

تصویری از هیات ایرانی در جلسه امروز

موضع هیات ایرانی در نشست وین

عراقچی‌، رییس هیات کشورمان در نشست امروز بار دیگر تاکید کرد رفع تحریم‌ها، اولین و ضروری‌ترین اقدام در جهت احیای برجام است و ایران آمادگی کامل دارد به محض تحقق آن و پس از راستی‌آزمایی، اقدامات جبرانی هسته‌ای را متوقف کرده و به اجرای کامل تعهدات برجام برگردد.

نظر نماینده روسیه درباره این جلسه

اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در توییتر نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام موفقیت‌آمیز بود. دو گروه در سطح کارشناسان (درباره رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای) موظف شدند اقدامات ملموسی را که باید از سوی واشنگتن و تهران برای احیای کامل برجام اتخاذ شود، شناسایی کنند. این گروه‌ها بلافاصله آغاز به کار کردند.

وی افزود: احیای توافق هسته‌ای فورا اتفاق نخواهد افتاد. کسی نمی‌داند این فرآیند چقدر زمان خواهد برد. مهم‌ترین نکته پس از نشست امروز این است که اقدامات عملی در راستای نیل به این هدف آغاز شده‌اند.

اولیانوف: نشست کمیسیون مشترک برجام موفقیت‌آمیز بود

اولیانوف: اقدامات عملی در راستای احیای برجام آغاز شده‌اند

نظر رئیس کمیسیون مشترک برجام

انریکه مورا، رییس کمیسیون مشترک برجام نیز نشست امروز را مفید خواند و گفت: اتحاد و همت برای یک روند مشترک دیپلماتیک با تشکیل دو گروه تخصصی در زمینه اجرای تعهدات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها وجود دارد. وی افزود: به عنوان هماهنگ‌کننده، تماس‌های جداگانه‌ای را در وین با تمام طرف‌های مربوطه از جمله ایالات متحده تشدید خواهم کرد.

توییت انریکه مورا، رییس کمیسیون مشترک برجام

مالی: اول از همه دنبال توافق طولانی‌تریم

راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران امروز در مصاحبه با رادیو ان‌‌پی‌آر در پاسخ به اینکه «دولت آمریکا در صورت بازگشت به برجام، در توافق بعدی دنبال چه خواهد بود؟» گفت: اول از همه، دنبال توافقی طولانی‌تر خواهیم بود. وی همچنین در رابطه با انتخابات ریاست‌جمهوری ایران گفت: نمی‌توانیم واقعیت انتخابات را نادیده بگیریم، ولی نمی‌توانیم اجازه دهیم این موضوع سرعت کارمان را به ما دیکته کند.

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر