اسپرسو بورسان یکشنبه ۹ مرداد؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

پادرمیانی قطر و عمان برای احیای برجام

پادرمیانی قطر و عمان برای احیای برجام
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: بورس روز گذشته متعادل و منفی بود. به طوری که شاخص کل افت ۲،۷۹۵ واحدی (معادل ۰.۱۹ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۵۸ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۳۴۱ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع فرآورده‌های نفتی خودرو و قطعات و فلزات اساسی و و در بین نمادها پالایش، فولاد و شراز بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۳۱۷ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای شراز و فولاد بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای شپنا و دی داشتند.

بانک مرکزی: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در گذشته حداکثر بین ۱۰ تا ۱۳ درصد بود که در حال حاضر این حداکثر از ۱۳ درصد به ۱۵ درصد درباره بانک‌ها و مؤسسه‌های مالی که مقررات بانک مرکزی به ویژه در کنترل ترازنامه بانک‌ها را رعایت نمی‌کنند، افزایش یافت.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی: بازار بیش از این کشش گرانی را ندارد و بازار کالا‌های اساسی در اوج رکود خود قرار دارد. ما به دنبال مشتری و فروش اجناس‌مان هستیم.

رییس سازمان بورس: وزارت صمت میزانی را برای عرضه خودرو در بورس کالا در نظر گرفت که نسبت به آن معترض بودیم و اعلام کردیم میزان عرضه باید بیش از رقم در نظر گرفته شده از سوی این وزارتخانه باشد.

سخنگوی دولت: در ۱۰ سال گذشته میانگین رشد اقتصادی کشور صفر بود، اما رشد اقتصادی فصلی به ۴/۵ تا ۵ درصد رسیده است.

مرکز آمار ایران در گزارش بازار مسکن پایتخت، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران طی تیر ماه امسال را ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام کرد. در تیرماه ١٤٠١ عدد شاخص قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران نسبت به ماه قبل ٨.٣ درصد افزایش داشته است.

نرخ بهره بین بانکی بعد از ۱۵ هفته کاهشی شد و با افت ۰.۱۸ واحد درصدی به ۲۱.۱۳ درصد رسید.

قیمت دلار دیروز بدون تغییر در سطح ۳۱۹۲۰ تومان ماند.

امیرعبداللهیان با وزیر خارجه قطر درباره مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگوی تلفنی داشت.

وزرای خارجه آمریکا و عمان درباره مذاکرات احیاى برجام گفت‌وگو کردند.

ناوهای نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای شرکت در رژه روز نیروی دریایی روسیه وارد کاسپیسک شدند.

کاخ سفید: بایدن برای انتخابات ۲۰۲۴ نامزد می‌شود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر