برنامه دولت برای اینترنت رایگان در ایام اربعین

برنامه دولت برای اینترنت رایگان در ایام اربعین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه دولت برای کارهای تبلیغاتی به سفرهای استانی نمی‌رود، گفت: طرح فیبرنوری بین نجف و کربلا برای ارائه اینترنت پرسرعت رایگان در ایام اربعین سال جاری با همکاری دولت عراق ایجاد می‌شود.

در جریان ۲۸ امین سفر استانی هیات دولت به استان کرمانشاه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به ظرفیت‌های بالای این شهرستان در حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری از مدیران آن خواست برای معرفی و استفاده از این ظرفیت‌ها از طریق ابزارهای نوین همچون فضای مجازی برنامه ریزی کنند.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری در شورای اداری شهرستان سرپل ذهاب با اشاره به اینکه این شهرستان در زمان دفاع مقدس در خط مقدم دفاع از انقلاب و نظام بوده است، گفت: مشکلات و مسائل این شهرستان باید به صورت ویژ‌ه‌ای پیگیری شود.

زارع پور دولت را متعلق به تمام ایران دانست و تاکید کرد: برنامه دولت در دور اول سفرهای استانی اتمام پروژه‌ها و کارهای نیمه تمام گذشته است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مصوبات سفرهای استانی از مدت‌ها قبل بررسی می‌شود، گفت: دولت برای کارهای تبلیغاتی به سفرهای استانی نمی‌رود و تمام مصوبات سفرها حاصل کار کارشناسی است.

وی افزود: در این دیدارها فقط نباید از کمبودها گفت و باید از ظرفیت‌های موجود نیز صحبت کرد.

زارع پور به ظرفیت‌های شهرستان سرپل ذهاب در حوزه های صنایع دستی، کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و گفت: این شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های دنیای دیجیتال برای معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی و ظرفیت‌های گردشگری خود می‌تواند به قطبی در این حوزه تبدیل شود.

ایجاد پوشش ۲۰ میلیون فیبر نوری درب منازل و کسب و کارها

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه ایجاد پوشش ۲۰ میلیون فیبر نوری درب منازل و کسب و کارها اشاره کرد و گفت: توسعه جدید، امروزه از طریق همین شبکه فیبرنوری انجام می شود و با داشتن شبکه ای پرسرعت و با کیفیت کسب و کارها می توانند محصولات خود را به دورترین نقاط کشور و دنیا ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه پوشش ۲۰ میلیونی پورت فیبرنوری در طول ۳ سال آینده آماده می‌شود، افزود: ۱/۵ میلیون پورت راه اندازی شده و ۸/۵ میلیون پورت نیز به تعهد اپراتور‌ها تبدیل شده است که یکی از استان‌های تحت پوشش استان کرمانشاه است.

وزیر ارتباطات در این جلسه تاکید کرد: شهرستان سرپل ذهاب در اولویت فیبرکشی قرار گیرد تا مردم این شهرستان از مزایای اینترنت پرسرعت و تلفن در بستر فیبرنوری استفاده کنند.

وی به ارتقای کیفیت شبکه ارتباطی در استان کرمانشاه برای رفاه حال زوار اربعین اشاره کرد و از طرح فیبرنوری بین نجف و کربلا برای ارائه اینترنت پرسرعت رایگان در ایام اربعین سال جاری با همکاری دولت عراق خبر داد.

زارع پور تصریح کرد: در دولت عزم ما جزم شده و اعضای دولت تلاش شبانه روزی دارند که این دوره با روحیه جهادی و انقلابی به دوره‌ای طلایی در خدمت به مردم در آینده شناخته شود و همین انتظار هم از مسئولین در استانها و شهرستانها وجود دارد که با کار شبانه روزی مشکلات مردم را حل کنند.

زارع پور از مدیران شهرستان سرپل ذهاب خواست چند مشکل اصلی این شهرستان را اعلام و در اولویت کاری خود قرار دهند و تاکید کرد که این موارد را در هیات دولت و دستگاه‌های مربوطه پیگیری می‌کند.

منبع: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر