مبلغ یارانه جدید برای هر نفر از زبان محسن رضایی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
معاون اقتصادی رئیس جمهور برآورد کارشناسی و مبلغ احتمالی کالابرگ و یارانه جدید برای دهک‌های بالا و پایین جامعه را اعلام کرد. این یارانه به‌طور کالابرگ و مستقیم به افراد پرداخت می‌شود.

محسن رضایی درمورد پرداخت یارانه جدید به مردم گفت: یارانه‌ای که تا دیروز به تجار داده می‌شد تا کالا‌های اساسی را ارزان وارد کنند از این پس به‌طور مستقیم و کالا برگ در اختیار مردم قرار می‌گیرد. چرا یارانه جدید ۴۰۰ هزار تومانی کمتر واریز شد؟
معاون اقتصادی رئیس جمهور در بخش خبری ساعت ۲۱ افزود: چون باید طرح عادلانه کردن یارانه کالا‌های اساسی با آرامش بیشتر اجرا شود، قرار شد دو ماه اول ارزش کالابرگ به‌طور نقدی و اعتباری به حساب مردم داده شود، اما بعد از دو ماه طبق قانون مجلس، پرداخت یارانه فقط با استفاده از کالابرگ انجام می‌شود.

یارانه جدید و کالابرگ برای دهک‌های مختلف چقدر است؟

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: برآورد کارشناسی شده تا به طبقات پایین به هر نفر کالابرگ با ارزش۴۰۰ هزار تومان و به طبقات بالا ۳۰۰ هزار تومان کالابرگ داده شود، اما این ارقام باید با منابع بودجه کشور و ضرورت‌های دیگر بررسی و نهایی شود و طی روز‌های آینده به صورت قطعی اعلام می‌شود.
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا به ریاست رئیس جمهور امشب تشکیل شد تا آخرین هماهنگی‌های لازم برای مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه کالا‌های اساسی صورت بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر