شمارش معکوس

کاهش قیمت مسکن شروع شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 14 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس اوراق بهادار دوشنبه بیست و شش صدم درصد مثبت بود. شاخص هم وزن با شرایطی بهتر از شاخص کل، نود و پنج صدم درصد افزایش یافت. امروز با وجود اتفاقات روزهای گذشته و افزایش قابل توجه قیمت کامودیتی‌ها شرایط به مراتب بهتری نسبت به روزهای قبل شاهد هستیم و برخی صنایع که تاکنون در حاشیه بودند مورد استقبال قرار گرفتند.

ارزش معاملات خرد سهام در نیم ساعت ابتدایی زیر کانال هزار میلیارد تومان در نوسان است. خروج پول اما ادامه دارد و در این زمان نزدیک به 21 میلیارد تومان سرمایه افراد حقیقی از چرخه معاملات خارج شده است.

بازارهای جهانی شب گذشته و با نگرانی از ادامه‌دار شدن جنگ روسیه و اوکراین و کاهش عرضه، افزایش خوبی را تجربه کرد، به طوری که نفت به 110 دلار رسید، مس توانست وارد کانال 10هزار میلیارد تومانی شود، آلومینیوم از سقف تاریخی گذشت و به بالای 3550 دلار رسید و طلا نیز از مرز 1940 دلار به ازای هر انس عبور کرد.

مهدی بهداد کارشناس ارشد بازار مسکن با موضوع بررسی آمار معاملات مسکن تهران در بهمن مهمان بورسان بودند و توضیحات کاملی را در این خصوص ارائه کردند. طبق آخرین آمار منتشر شده از بانک مرکزی، مسکن تهران در بهمن ماه با افزایش تنها 0.4 درصدی نسبت به ماه گذشته افزایش داشت و نقطه قابل توجه، کاهش قیمت 5 منطقه از 22 منطقه تهران بود که نشان از کندی رشد این بازار طی ماه‌های آخر سال با توجه به رشد زیادی که طی سال گذشته داشتند، دارد. در ادامه نیز به چشم‌انداز بازار مسکن در سال 1401 با توجه به متغیرهای سیاسی و اقتصادی کشور پرداخته شد.

سلمان یزدانی کارشناس بازار مشتقه نیز درباره مهم‌ترین اتفاقات و تغییرهای این بازار در چند ماه گذشته پرداخت. بازار مشتقه یکی از ابزارهای بازار سرمایه است که می‌تواند در کنار سهام، سرمایه زیادی را به سمت خود جذب کند. البته این بازار به دانش، تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد.

بازار در این دقایق با پیشتازی صنایع سرمایه‌گذاری، انبوه‌سازی و پالایشی دنبال می‌شود اما به مرور به عرضه‌ها افزوده شده است.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر