حامل پیام آمریکایی‌ها به تهران می‌آید

حامل پیام آمریکایی‌ها به تهران می‌آید
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امشب برای گفتگو درباره مسائل هسته‌ای ایران و از سرگیری مذاکرات احیای برجام به تهران می‌آید. او قرار است فردا با امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشور دیدار کند.

روزنامه العربی الجدید شامگاه پنج‌شنبه به نقل از مقامات مطلع ایرانی گزارش داد که جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «به احتمال بسیار زیاد» اوایل هفته آینده برای گفت‌وگو درباره مسائل هسته‌ای ایران و از سرگیری مذاکرات احیای برجام به تهران سفر می‌کند. به فاصله ساعتی این ادعا تایید و گفته شد او امشب وارد تهران خواهد شد.

بورل به زودی به ایران می‌آید

به گزارش انتخاب، این گزارش بدون اشاره به هویت منابع خود می‌گوید طی روزهای اخیر رایزنی‌هایی میان تهران و کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای این سفر انجام گرفته بود و اگر تحول ناگهانی خاصی رخ ندهد، آقای بورل عازم ایران خواهد شد.

العربی الجدید در ادامه گزارش خود به نقل از این منابع مطلع می‌نویسد: «از آنجا که جوزپ بورل و معاون او، انریکه مورا به‌ویژه طی ماه‌های اخیر پیام‌هایی را میان تهران و واشنگتن رد و بدل کرده‌اند، این‌بار نیز احتمالا حامل پیام آمریکایی‌ها خواهند بود.»

گفتگوی جوزپ بورل و رابرت مالی درباره برجام

ساعتی پیش از این گزارش آقای مورا در توییتر تصویری از خود به همراه آقای بورل و راب مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران، منتشر کرده و نوشته بود که با این مقام آمریکایی گفت‌وگویی درباره برجام داشته است.

انریکه مورا در ادامه این توییت افزوده که آقای مالی بر تعهد ایالات متحده نسبت به بازگشت به برجام تاکید کرده است.

تلاش‌های مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای بازگشت طرفین به برجام

این در حالیست که روزهای اخیر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی این نهاد اروپایی در یک سخنرانی در شورای امنیت سازمان ملل درباره مذاکرات احیای توافق هسته‌ای[ برجام] گفت: من با تمامی طرفین مدام در تماس هستم تا شرایط بازگشت به برجام و اطمینان یابی از اجرای کامل آن را فراهم کنم.

بورل افزود: عناصر و شرایط اصلی برای انجام دادن این کار معلوم هستند و روی میز قرار دارند. زمان تصمیم‌گیری الان است.

اظهارات بورل در پی وقفه چند ماهه در جریان مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین مطرح می‌شود.

بورل امشب در تهران خواهد بود

به گزارش ایرنا، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر امشب جوزف بورل نماینده عالی سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپایی به تهران برای دیدار با وزیر امور‌ خارجه کشورمان و برخی‌ دیگر از مقامات جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه در این سفر که در چارچوب رایزنی‌های جاری میان ایران و اتحادیه اروپایی انجام می شود در خصوص مناسبات دوجانبه، برخی موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات رفع تحریم‌ها بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت.

بورل فردا امیرعبداللهیان دیدار خواهد کرد

به گزرش مهر، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه‌ی اروپا فردا (شنبه) در تهران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و سایر مسئولین سیاسی کشورمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر