جهش سود سیمانی‌ها تکرار می‌شود؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه زنگ پایان امروز همراه امیرهوشنگ نوایی، تحلیل‌گر بورسان به بررسی عملکرد فصلی بهار صنعت سیمان و صورت‌های مالی شرکت‌های سرود، سخاش، سصوفی، سآبیک و سکرما پرداختیم.

هفته‌های گذشته اتفاقات جالب توجهی در صنعت سیمان رخ داده است. گرچه همچنان میزان عرضه سیمان در بورس کالا بود اما همچنان تقاضا از عرضه بیشتر بود. در این میان البته دخالت‌های دولتی در حذف سفارشات تقاضا نگرانی تازه در خصوص احتمال ایجاد رانت حتی در معاملات بورس کالا ایجاد کرده بود با این حال قیمت‌های پایه عرضه سیمان می‌تواند چشم‌انداز سودآوری مناسبی را برای این صنعت رقم بزند.

هم چنین در حوزه سیمان شاهد بهبود تامین برق واحدهای سیمانی کشور نسبت به سال قبل هستیم که خبر خوبی برای واحدهای تولیدی این حوزه است، چرا که قطعی برق یکی از نگرانی‌های اصلی این صنعت است.

با انتشار گزارش‌های فصلی بهار، شرکت‌های سیمانی عملکرد خوبی را به ثبت رساندند. در صنعت سیمان که متشکل از ۳۰ نماد بورسی است سود ناخالص فصل بهار نسبت به زمستان رشد ۴۰ درصدی داشته است، اما سود خالص ۹ درصد رشد را تجربه کرده است.

حال سوال اساسی درباره این صنعت این است که باتوجه به ریسک قطعی برق در فصل تابستان آیا سیمانی موفق به تکرار سودآوری فصل بهار خواهند شد؟

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر