اسپرسو بورسان یکشنبه ۱۱ اردیبهشت؛ آنچه سرمایه‌گذاران باید بدانند

خط و نشان بانک مرکزی برای خریداران ارز

خط و نشان بانک مرکزی برای خریداران ارز
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی: دارندگان ارز (بالاتر از ۱۰ هزار یورو و معادل آن) از امروز سه ماه فرجه دارند که اگر سند معتبری در این خصوص ندارند، این ارز‌ها را به صرافی‌های مجاز بفروشند.

بورسان: بورس روز گذشته متعادل و مثبت بود. به طوری که شاخص کل رشد ۱۰۶۱ واحدی (معادل ۰.۰۷ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۸۵ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۶۲۲۲ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو و قطعات، شیمیایی و غذایی در بین نمادها خگستر، پالایش و خودرو بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حدود ۳۱ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی در بازار اتفاق افتاد. بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای خزامیا و پردیسح بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در نمادهای فملی و فولاد داشتند.

قیمت جهانی مواد غذایی در ماه مارس به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۹۰ که سازمان فائو شروع به ثبت این داده ها کرد، رسیده است.

نرخ حمل و نقل جاده ای از دیروز به میزان ۳۵ درصد اضافه گردید.

وزیر برق عراق اعلام کرد با ایران توافق کرده بدهی‌های قبلی را بپردازد سپس گاز از ایران وارد کند.

وزارت اقتصاد، بانک‌ها را از هرگونه سرمایه‌گذاری در بازارهای ارز، طلا، سکه، املاک و مستغلات ممنوع کرد./محور ارزیابی بانک‌های دولتی اجرای سند راهبردها و سیاست‌های بانکی است که به صورت فصلی منتشر می‌شود و به اطلاع عمومی می‌رسد.

افزایش مستمری بازنشستگان با رای مثبت هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسید.

نرخ بهره بین بانکی با افزایش ۰.۰۴ درصدی نسبت به نرخ هفته گذشته، به رقم ۲۰.۴ درصد رسید.

مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی: دارندگان ارز (بالاتر از ۱۰ هزار یورو و معادل آن) از امروز سه ماه فرجه دارند که اگر سند معتبری در این خصوص ندارند، این ارز‌ها را به صرافی‌های مجاز بفروشند.

قیمت دلار با رشد ۲۰ تومانی به ۲۸۱۰۰ تومان رسید.

ولادیمیر یرماکوف، مدیر بخش منع اشاعه و کنترل هسته‌ای وزارت امور خارجه روسیه در گفتگو با خبرگزاری تاس گفت: هیچ مانع غیر ممکنی در روند توافق برنامه هسته‌ای ایران و احیای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به توافق هسته‌ای ایران) دیده نمی‌شود.

المانیتور: یک راه خروج مذاکرات احیای برجام از بن‌بست می‌تواند در سیاست‌های منطقه‌ای ایران، از جمله مذاکرات با عربستان باشد.

المانیتور از قول منابع نزدیک به نفتالی بنت: نخست وزیر اسرائیل تا همین چند وقت، احتمال احیای برجام را ۹۵ درصد می‌دانست، اما در روز‌های اخیر معتقد است شانس توافق، ۵۰-۵۰ شده است.

الکاظمی نخست وزیر عراق: توافق ایران و عربستان نزدیک است.

مخبر: مشکلی در تیم اقتصادی دولت وجود ندارد.

شب گذشته پایگاه عین الاسد با ۲ راکت هدف قرار گرفت که گروه «فصیل المقاومت الاسلامیه» مسئولیت آن را برعهده گرفت.

۱۴ کشور اسلامی دوشنبه را عید سعید فطر اعلام کردند.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر