حواشی داغ امروز

آخرین اخبار و حاشیه‌های داغ سیاسی اقتصادی اجتماعی امروز

واردات دارو بدون ثبت سفارش ممنوع شد

واردات هرگونه دارو که فاقد ثبت سفارش و مجوز ورود از اداره کل باشد، ممنوع اعلام شد.

بعد از گشت و گزار در انبارهای فرودگاه امام و همچنین برخی دیگر از انبارها و کشف بسیاری از داروها در این اماکن، موضوع واردات دارو در گمرکات کشور بسیار مهم تر از قبل مورد بررسی قرار گرفته.

از سال ۹۷ واردات بیشتر اقلام تجاری به کشور بدون ثبت سفارش ممنوع بوده و گمرک بدون ثبت سفارش هیچ کالای اظهار شده‌ای را ترخیص نمی‌کند. روز گذشته نیز وزارت بهداشت وسازمان غذا و دارو در بخشنامه‌ای به این موضوع اشاره کرده و واردات هرگونه دارو بدون ثبت سفارش را ممنوع اعلام کردند./ باشگاه خبرنگاران جوان

محموله جدید واکسن کرونا رسید

محموله جدید واکسن کرونا حاوی دو میلیون و ۲۲۰ هزار دوز واکسن، امروز (پنجشنبه، ۴شهریورماه) توسط هلال احمر وارد و به وزارت بهداشت تحویل داده شد./ایسنا

خبر مهم برای جاماندگان ثبت‌نام در آزمون وکالت

جاماندگان ثبت‌نام در آزمون وکالت و کارشناسی سال ۱۴۰۰ می‌توانند چهارشنبه هفته آینده در این دو آزمون ثبت‌نام کنند.

جاماندگان از ثبت‌نام در آزمون وکالت و کارشناسی سال ۱۴۰۰ می‌توانند چهارشنبه هفته آینده در این دو آزمون ثبت‌نام کنند.

پیرو درخواست‌های مکرر داوطلبان آزمون وکالت و کارشناسی رسمی ۱۴۰۰ مبنی بر بازگشایی مجدد سایت ثبت‌نام در آزمون، با پیگیری‌های مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، فرصت ثبت‌نام مجدد به داوطلبان داده می‌شود.

با هماهنگی صورت‌گرفته با سازمان سنجش، این دسته از داوطلبان خواهند توانست از دهم تا سیزدهم شهریور با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در آزمون‌های وکالت و کارشناسی رسمی ۱۴۰۰ ثبت‌نام کنند.

فرصت اعطایی آخرین مهلت ثبت نام بوده و قابل تمدید نمی‌باشد.

جزییات این خبر در تارنمای مرکز به نشانی www.۲۳۰۵۵.ir قابل دسترسی است./مهر
 

قیمت کره خوراکی چقدر گران شد؟

قاسمعلی حسنی با اشاره به افزایش قیمت برخی محصولات لبنی در یک ماه اخیر، گفت: پیرو این افزایش قیمت‌ها برخی برندهای تولیدکننده کره خوراکی نسبت به افزایش 30 درصدی قیمت این محصول لبنی اقدام کرده‌اند.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی افزود: براین اساس در یک هفته اخیر، قیمت کره خوراکی در بسته بندی 100 گرمی توسط برخی از برندهای تولید کننده از 10 هزار تومان به 13 هزار تومان افزایش یافته است./فارس

پیام تبریک ظریف به وزیر خارجه جدید

محمد جواد ظریف در توییتر و اینستاگرام خود تصدی سمت وزیر خارجه را به «امیر عبداللهیان» تبریک گفت و او را دیپلماتی خوش‌نام و شخصیتی محبوب و متین خواند.

پیام تبریک ظریف به امیر عبداللهیان

علت تاخیر در تحویل واکسن به ایران از سبد کوواکس

حسین با اشاره به تأخیری که در تحویل واکسن از سبد کوواکس به ایران صورت گرفته است، اظهار کرد: ایران از جمله کشورهایی است که هزینه تمام واکسن‌های خریداری شده از این سبد را پرداخت کرده است، اما متأسفانه به دلیل گسترش مجدد اپیدمی در سایر کشورها و کمبود منابع تولید واکسن، ارسال بخشی از آن با تأخیر مواجه شده است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، تأمین و واردات واکسن را فرآیند پیچیده‌ای دانست و گفت: تولید کنندگان واکسن در داخل کشور نیز در حال تکمیل مدارک هستند تا برای اخذ مجوز استفاده اضطراری از سازمان بهداشت جهانی اقدام کنند. | مهر

ادعای بلومبرگ درمورد فروش نفت ایران به چین

بلومبرگ مدعی شد به دلیل محدودیت دولت چین برای خرید نفت توسط پالایشگاه های خصوصی، نفت بارگیری شده در کشتی‌ها از جمله محموله های تحریم شده ایران و ونزوئلا در بنادر اصلی آسیا سرگردان مانده اند.

داروخانه‌ها به توزیع تمام وقت دارو‌های کرونایی مکلف شدند

شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: نظر به اهمیت تداوم خدمت‌رسانی مستمر به بیماران؛ همه داروخانه‌های دولتی و خصوصی منتخب ارائه دهنده دارو‌های مورد استفاده در بیماران کووید۱۹ موظف‌اند در تمام ساعات فعالیت داروخانه به ویژه داروخانه‌های شبانه روزی و تا اتمام موجودی به عرضه دارو‌های مذکور اقدام نمایند.

از اداره بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواسته شد بر اجرای این بخشنامه نظارت کنند تا دیگر شاهد این مشکلات نباشیم.| صداوسیما

پربازدیدهای اخیر