بورسان - Bourseon

پرداخت فوق العاده ویژه فرهنگیان در راه است

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
کارگروه صنفی معلمان ایران در پاسخ به این سوال که ایا فوق العاده ویژه فرهنگیان حذف شده است یا طرح معلم تمام وقت نوشت: برخی همکاران به اشتباه فکر کرده اند که فوق العاده ویژه آنان حذف شده یا کاهش پیدا کرده است ، در حالی که در نگارش جدید سیستم پرسنلی، معلم تمام وقت برای دبیران و هنرآموزانی که سال گذشته ابلاغ ۳۰ ساعت داشتند، حذف گردیده است.

معلم تمام وقت در بند فوق العاده ویژه حکم کارگزینی همکاران ذینفع و ۱۷.۵ درصد بوده که این مقدار از بند فوق العاده ویژه حذف خواهد گردید و در صورت استمرار ۳۰ ساعت تدریس در سال تحصیلی جدید، ۶ ساعت اضافه تدریس برای این دسته از همکاران لحاظ خواهد گردید. در نتیجه آموزگاران، مدیران، معاونان و دبیرانی که در طرح معلم تمام وقت نبودند، کاهش مبلغی در حکم مهرماه شان نخواهد بود.

سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که اعمال افزایش فوق العاده ویژه فرهنگیان در حقوق شهریور ماه قطعی است و همچنین معوقات نیز ۵ ماهه امسال پرداخت می‌شود. در این میان میر کاظمی رئیس سازمان برنامه وبودجه در پاسخ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس درباره فوق العاده ویژه معلمان نوشت: مقرر گردیده است پس از رفع مغایرت احکام صادره مشمولین با مفاد مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱ /ت۵۰۰۰ه مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیات وزیران، افزایش فوق العاده ویژه مورد اشاره در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ اعمال گردد.

چرا هیات رئیسه مجلس اجازه بررسی رتبه‌بندی معلمان را نمی‌دهد؟

همچنین مابه التفاوت فروردین لغایت مردادماه ۱۴۰۰ نیز همزمان با حقوق و مزایای شهریورماه ۱۴۰۰ پرداخت گردد.در نامه میرکاظمی به حاجی بابایی آمده است؛

بازگشت به نامه شماره ۴۶۱۸۹ مورخ ۱۴۰۰/۶/۳، با موضوع «پرداخت فوق العاده ویژه معلمان به استناد بند(۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، با رعایت مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت۵۰۰۰ه مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیات وزیران برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱ و حداکثر ۲۷ درصد و بر اساس بند «الف» تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور»؛ به استحضار می‌رساند، بر اساس تفاهمنامه جلسه مورخ ۱۴۰۰/۶/۳ با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش، دیوان محاسبات کل کشور و این سازمان، مقرر گردیده است پس از رفع مغایرت احکام صادره مشمولین با مفاد مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱ /ت۵۰۰۰ه مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵هیات وزیران، افزایش فوق العاده ویژه مورد اشاره در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ اعمال گردد.وی در این نامه تاکید کرده است: همچنین مابه التفاوت فروردین لغایت مردادماه ۱۴۰۰ نیز همزمان با حقوق و مزایای شهریورماه ۱۴۰۰ پرداخت گردد.

گفتنی است، به دنبال تاخیر در پرداخت حقوق مرداد ماه فرهنگیان حاجی بابایی در نامه‌ای به میر کاظمی نوشت: با توجه به مشکلات معیشتی معلمان و نظر مساعد رئیس‌جمهوری محترم در راستای حل این مشکلات، باستناد بند (۱۰) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت ۵۰۰۰۰ ه مورخ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ هیات وزیران برای مشمولین طرح طبقه بندی مشاغل معلمان کشور به میزان حداقل ۲۱٪ و حداکثر ۲۷% و براساس ترتیبات مندرج در جزء(۵) بند (الف) تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰"، پرداخت فوق العاده ویژه در احکام حقوقی معلمان درج گردیده و فرهنگیان عزیز هم این مبلغ را در تامین هزینه‌های زندگی خود لحاظ نموده‌اند.وی در نامه خود تاکید کرده بود:. تاخیر در پرداخت این مبلغ موجب دلسردی فرهنگیان عزیز از قولهای مساعد دولت مردمی خواهد شد و در معیشت آنها تاثیرگذار خواهد بود. رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس از رئیس سازمان برنامه وبودجه دولت سیزدهم درخواست کرد: خواهشمند است مقرر فرمائید نسبت به استمرار بهره‌مندی فرهنگیان از مبلغ این فوق العاده با سازوکارهای انعطافی بودجه از قبیل جابه‌جائی اعتبار و... اقدام لازم بعمل آید.

وی در پایان نامه خود به میرکاظمی بر مساعدت کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس برای حل مشکلات تاکید کرده و با قید خیلی فوری نامه را به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کرده بود، که امروز رئیس سازمان برنامه وبودجه در نامه خود بر مساعدت برای رفع مشکل فرهنگیان تاکید کرد.

پرداخت فوق العاده ویژه فرهنگیان با حقوق شهریور

سازمان برنامه و بودجه اطلاعیه جدیدی درباره احکام اصلاح شده معلمان و همچنین پرداخت معوقات فوق العاده ویژه فرهنگیان منتشر کرده است. بر اساس اطلاعیه‌ای که ظهر امروز منتشر شده است مابه التفاوت ۵ ماهه حقوق معلمان بر اساس احکام اصلاح شده منطبق با قوانین و مقررات همراه با حقوق شهریور ماه پرداخت می‌شود. بر این اساس احکام جدید فوق العاده ویژه معلمان بر اساس مفاد قانونی صادر شده و مبالغ آن با حقوق ماه شهریور فرهنگیان واریز خواهد شد. در اطلاعیه‌ای این سازمان آمده است: احکام فوق العاده ویژه معلمان مطابق قانون پرداخت خواهد شد و مبنای این فوق العاده ویژه بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری و مصوبه شماره ۱۳۸۰۹۱/ت ۵۰۰۰ هـ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۵، هیأت محترم وزیران است. مابه التفاوت حقوق فروردین لغایت مرداد ۱۴۰۰ نیز، همزمان با حقوق و مزایای شهریور ماه پرداخت خواهد شد.

میزان افزایش حقوق فرهنگیان

بر اساس اخبار منتشر شده این میزان برای فرهنگیان اداری ۲۸ درصد تا ۳۵ درصد است و برای فرهنگیان آموزشی به شرح ذیل نسبت به حقوق قبل افزایش یافته است:

مقدماتی.میزان افزایش ۱۲درصد

رتبه ۱: میزان افزایش ۹ درصد

رتبه ۲: میزان افزایش ۸ درصد

رتبه ۳: میزان افزایش ۸ درصد

رتبه ۴: میزان افزایش ۸ درصد

رتبه ۵: میزان افزایش ۶ درصد

اختلاف یک درصدی مربوط به دوره ابتدایی و متوسطه است. این افزایش به همراه معوقه فروردین تا مرداد به همراه حقوق شهریور پرداخت می‌شود.بر اساس اطلاعات موثق مرکز پژوهش‌های مجلس؛ هنگام اجرای رتبه‌بندی مصوب مجلس ؛ فوق العاده ویژه( رتبه‌بندی فعلی) بطور یکسان برای تمام کارکنان ۲۱ درصد اعمال می‌شود.

منبع: جامعه24

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر