دومین تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و قطر در مرداد

دومین تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و قطر در مرداد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

وزارت خارجه قطر شنبه شب خبر داد که «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»‌ وزیر خارجه این کشور به صورت تلفنی با «حسین امیرعبداللهیان»‌ وزیر امور خارجه کشورمان درباره آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای و تحولات منطقه‌ای گفت‌وگو کرده است.

امیرعبداللهیان سه‌شنبه گذشته (چهارم مرداد) هم از تماس تلفنی با همتایان کویتی، عمانی، اماراتی و قطری خبر داده و در توئیتی در این زمینه نوشته بود: امروز با برادرانم وزرای خارجه کویت، امارات، قطر، عمان و پیش‌تر عراق گفت‌وگو کردم. رایزنی در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و بررسی راهکارهای توسعه روابط از الزامات سیاست همسایگی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: ما به همکاری‌های فیمابین با همسایگان شتاب خواهیم داد. بیگانگان نمی‌توانند مانع از روند همکاری‌ منطقه‌ای شوند.

وزیر امور خارجه ایران پنجشنبه ۳۰ تیر در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: در حوزه همسایگان حاشیه جنوبی خلیج فارس، بعد از سال ۱۳۹۵ عربستان تصمیم به قطع رابطه دیپلماتیک با ایران گرفت و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس در همراهی با عربستان سطح مناسبات دیپلماتیک را از سفیر به کاردار کاهش دادند. با اقداماتی که در شروع به کار دولت جدید انجام شد کشورهای حوزه خلیج فارس برای تحلیف آقای رئیسی دعوت شدند و تلاش شد با برنامه‌های عملی از همه ظرفیت‌های سیاسی، دیپلماتیک و ... در تقویت مناسبات با این کشورها استفاده کنیم. امارات تصمیم گرفت سفیر به تهران وارد کند و بزودی سفیر این کشور وارد تهران می‌شود. کویت سفیر خودش را معرفی کرد و ما هم موافقت کردیم و ظرف روزهای آینده سفیر جدید کویت وارد تهران می‌شود.

منبع: فارس

Loading...
وزارت خارجه قطر خبر از گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و قطر داد
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر