رمزارز آدا و کاردانو جلوتر از اتریوم و بیت کوین

رمزارز آدا و کاردانو جلوتر از اتریوم و بیت کوین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
روز گذشته و پس از آنکه قیمت کاردانو به اوج خود در ۷ هفته گذشته رسید، حجم معاملات آن از اتریوم عبور کرد. قیمت کاردانود در روز گذشته ۲.۴۸ درصد رشد داشته است.

این جهش در حجم معاملات و قیمت پس از آن اتفاق افتاد که خبر راه‌اندازی نخستین صرافی غیرمتمرکز شبکه کاردانو منتشر شد.

وضعیت معاملات کاردانو

آن‌طور که از داده‌های وب‌سایت مساری (Messari) پیداست، کاردانو روز گذشته موفق شد از نظر حجم معاملات ۲۴ ساعته، اتریوم را پشت سر بگذارد. روز گذشته حجم معاملات کاردانو به ۷.۰۲ میلیارد دلار رسید، در حالی که این رقم برای اتریوم ۵.۴۱ میلیارد دلار بود. گفتنی است که درحال‌حاضر اتریوم دوباره جایگاه خود را از کاردانو پس گرفته است.

Loading...
مقایسه حجم معاملات ۲۴ ساعته اتریوم و کاردانو

اتریوم و کاردانو در رقم حجم معاملات تعدیل‌شده، رقابت بسیار نزدیکی دارند. گفتنی است کاربران کاردانو تنها ۷۵،۳۸۰ دلار کارمزد تراکنش در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت کرده‌اند، در حالی که کارمزد شبکه اتریوم ۴۳.۹۰ میلیون دلار بوده است.

زنجیره ارواح چیست؟

منتقدان تمایل دارند به‌ خاطر فعالیت‌های محدود بلاک چین کاردانو، مفیدبودن این پلتفرم را زیر سؤال ببرند و از آن با نام «زنجیره ارواح» یاد می‌کنند. با وجود این، درحال‌حاضر برخی از برنامه‌های غیرمتمرکز برجسته در فهرست پروژه‌های این بلاک چینِ مبتنی بر اثبات سهام قرار دارند. برنامه‌هایی مانند هاب استیبل کوین‌های آردانا (Ardana)، صرافی غیرمتمرکز مالادکس (Maladex)، پروتکل بانکداری غیرمتمرکز مِلد (MELD) و یک بازار خریدوفروش NFT با نام «CNFT.IO»، اکنون در این شبکه فعالیت می‌کنند.

همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، روز گذشته ساندی‌سواپ (SundaeSwap)، نخستین صرافی غیرمتمرکز در شبکه کاردانو، از راه‌اندازی نسخه اولیه خود برای روز پنج‌شنبه خبر داد.

جان وودز (John Woods)، مدیر معماری بلاک چین کاردانو در بنیاد آی‌او‌اچ‌کی (IOHK)، در رابطه با راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری متعدد این شبکه توضیح داد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ اجرایی شوند. از این پروژه‌های در دست اجرا می‌توان به بهبود اسکریپت پلوتوس (Plutus)، هایدرا (Hydra)، زنجیره‌های جانبی و میتریل (Mithril) اشاره کرد. او همچنین گفته است تعداد زیادی پروژه وجود دارند که در حال تکمیل روند توسعه خود هستند.

Loading...
نمایی از اکوسیستم کاردانو

وودز گفته است: بسته به اینکه در زمانی مشخص شبکه کاردانو تا چه اندازه درگیر است، احتمال دارد که انجام تراکنش شما کمی بیشتر طول بکشد. با این حال، یک برنامه واقعاً قوی برای مقیاس‌‌پذیری داریم.

ویتالیک بوترین چند روز پیش در یک نظرسنجی از دنبال‌کنندگان خود در توییتر پرسیده بود که به‌جز اتریوم، کدام ارز می‌تواند تا سال ۲۰۳۵ به پول اصلی جهان تبدیل شود. در این نظرسنجی کاردانو بیشترین رأی را آورد.

قیمت کاردانو

قیمت کاردانود در ۲۴ ساعت گذشته ۲.۴۸ درصد رشد داشته است و بازدهی آن برای هفت روز اخیر ۳۵.۴۸ درصد بوده است.

کاردانو درحال‌حاضر پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است که توانسته دوباره از یو‌اس‌دی‌کوین (USDC) و سولانا پیشی بگیرد.

منبع: ارز دیجیتال

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر