بازی دو سربرد عرضه تپسی در بورس

بازی دو سربرد عرضه تپسی در بورس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

با ورود تپسی به بورس نقطه عطفی در تاریخ بازار سرمایه و اکوسیستم استارتاپی کشور رقم خورد. فارغ از کسب و کارهای بخش مالی و صندوق‌ها، بازار سرمایه به عنوان نمایشگری از اقتصاد ایران مملو از شرکت‌هایی است که اتکای آنها به تولید، فروش و بعضا صادرات کامودیتی هاست. حتی بخش مالی و نظام بانکی نیز بیش از هر چیز دارایی متکی به دارایی ثابت را در ترازنامه خود دارد. در چنین شرایطی ورود یک شرکت متکی بر دانش و دارایی نامشهود فصل جدیدی را برای بازار سرمایه رقم می زند.

بر همین مبنا ماه هاست بحث درباره نحوه قیمت گذاری تپسی نقل محافل فعالان بازار سرمایه بود. اکنون بازار سرمایه باید متغیرهای دیگری را در فرایند قیمت گذاری، تحلیل سهام و روند جاری حضور شرکت های دانش بنیان در نظر گیرد.

شرکتهای دانش بنیان نیز با پیشگامی تپسی می توانند عیار خود را در بازار سرمایه محک بزنند. ضرورت ارتقای شفافیت مالی و عملکردی و پاسخگویی، موجب می شود تا شرکتهای دانش بنیان بعدی نیز که وارد این بازار می شوند مجموعه هایی شفاف تر و کارامدتر از شرکت های فعلی باشند. به این ترتیب شاهد بازی دو سر برد بازار سرمایه و اکوسیستم استارتاپی کشور خواهیم بود.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر