واکنش همتی به استعفای وزیر کار

واکنش همتی به استعفای وزیر کار
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

رئیس کل اسبق بانک مرکزی در نوشتاری کوتاه در صفحه‌ای شخصی خود نسبت به استعفای عبدالملکی واکنش نشان داد.

عبدالناصر همتی تاکید کرده است: در دهمین ماه فعالیت دولت یک عضو تیم اقتصادی دولت برکنار و عضو دیگر به خاطر قانع نشدن نمایندگان همسو، کارت زرد گرفت.

حال که بر اساس شاخص‌های اقتصادی کارآمدی تیم اقتصادی کابینه در مقابله با پیچیدگی‌های اقتصادی، محک خورده است، چاره‌جویی سریعتر در این بخش‌ها می‌تواند مانع زیان‌های بیشتر بشود.

جزئیات استعفای حجت‌الله عبدالملکی

صبح امروز سخنگوی دولت از دو بار استعفای حجت‌الله عبدالملکی، وزیر کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: با قبول استعفای دوم توسط رییس‌جمهور، دکتر محمدهادی زاهدی وفا در وزارت کار و رفاه اجتماعی جایگزین ایشان شد.

علی بهادری جهرمی در نشست خبری با رسانه‌ها با اشاره به استعفای وزیر کار و رفاه اجتماعی، گفت: آقای عبدالملکی دیروز برای دومین بار استعفا دادند که این بار مورد پذیرش رییس جمهوری قرار گرفت و این استعفا با هدف خدمت رسانی به مردم تقدیم رییس جمهوری شد که از تلاش مجاهدانه ایشان در این وزارتخانه تقدیر می‌کنیم.

او افزود: ایشان از دولت جدا نمی‌شوند و به عنوان مشاور رئیس جمهوری از ظرفیت ایشان استفاده می‌شود.

بهادری جهرمی با اشاره به جایگزین وی در دولت اظهار کرد: آقای محمدهادی زاهدی به عنوان جایگزین ایشان در نظر گرفته شده است که برای ایشان نیز آرزوی موفقیت می‌کنیم. ایشان پیش از این تعامل و همکاری نزدیکی با دولت داشته‌اند. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد، عضویت در شورای عالی دفاع و تامین اجتماعی عضویت در ستاد تنظیم بازار و ... برخی از سوابق سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی است.

محمدهادی زاهدی وفا متولد سال ۱۳۴۲ در تهران است. او دکترای اقتصاد خود را در سال ١٣٨٠ با پایان‌نامه «رشد درونزا؛ یک مدل جستجوی پیاپی برای فن‌آوریهای جدید با کاربرد در تجارت بین‌الملل از دانشگاه اتاوا کانادا تکمیل کرد.

منبع: خبرآنلاین-ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر