نرخ ارز رکورد ۱۳ ماهه زد

قیمت دلار در مسیر ۳۰ هزار تومان؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن
دلار امروز از یک سقف مقاومتی قوی عبور کرد و نگرانی از احتمال ادامه رشد و رسیدن به سطوح بالاتر را بیشتر از قبل کرده است.

بورسان: گرچه به مذاکرات هسته‌ای نزدیک می‌شویم اما احتمال بی‌نتیجه بودن دور نخست نشست مذاکرات وین بر تب التهاب بازار ارز افزوده است. به این ترتیب در حالی‌که بعضا اخبار خوبی از حوزه تجارت خارجی و ارز شنیده می‌شود اما به نظر بازار آزاد مسیر خود را از بازار نیمایی و تجارت رسمی کشور جدا کرده است.

امروز نرخ دلار در بازار تهران با عبور از نیمه کانال ۲۸ هزار تومان به ۲۸۶۲۰ تومان رسید.

قیمت دلار نیما همچنان در محدوده ۲۳ هزار تومان قرار دارد و حتی اخبار از افزایش عرضه و کاهش نسبی قیمت‌ها نسبت به روزهای قبل حکایت دارد. اخبار آزادسازی منابع ارزی یا بهبود وضعیت تجارت خارجی کشور و همچنین افزایش صادرات نفت گرچه اثر تقویتی بر ارزش پول ملی دارد اما از سوی دیگر وضعیت نابسامان پولی و کسری بودجه کشور و مهم‌تر از آن موج خروج سرمایه بر تب بازار ارز افزوده است.

سطح ۲۸ هزار تومان اهمیت بالایی در ذهن فعالان اقتصادی و به دنبال آن بازارساز ارز داشت. این سطح از این جهت دارای اهمیت است که احتمال هموار شدن مسیر برای صعود به ۳۰ هزار تومان را هموار می‌کند. امروز تحلیلگران تکنیکال از وضعیت هشداربرانگیز قیمت دلار با عبور از سقف مقاومتی خبر می‌دهند. این موضوع در آستانه شروع مذاکرات و با احتمال بی‌نتیجه ماندن نشست نخست وین می‌‌تواند بر تب بازار ارزو اقتصاد کشور بیافزاید.

همچنین بخوانید:

موقعیت دلالی دلار بسته شد؟

بازار آتی طلا سقف تاریخی دلار را نشانه گرفت

نرخ دلار رکورد سال ۱۴۰۰ را جابجا کرد
اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر