رد دو فوریت و یک فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی در مجلس

حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی منتفی شد؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
مجلس یک فوریت و دو فوریت لایحه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را تصویب نکرد.

در آخرین تحولات حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، لحظاتی قبل مجلس دو فوریت و یک فوریت لایحه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را رد کرد و این لایحه به صورت عادی در صحن مجلس اعلام وصول شد.

ارز ۴۲۰۰ تومانی تا پایان سال برای دارو و گندم تأمین می‌شود

محسن زنگنه، رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: دولت تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای گندم و دارو را تا پایان سال قطعی اعلام کرده اما در خصوص ارز ترجیحی برای نهاده‌های دامی دولت تصمیم خواهد گرفت و در صورت کاهش ارز ترجیحی برای نهاده‌های دامی یارانه جبرانی به صورت نقدی به مردم پرداخت می‌شود.

حذف ارز ۴۲۰۰ در هاله‌ای از ابهام

روز گذشته اخباری در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی درباره پس گرفتن لایحه حذف ارز ترجیحی منتشر شد. نمایندگان اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص داشتند.

ابتدا احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: «با توجه به تصمیم دولت برای استرداد لایحه دو فوریتی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، این لایحه از چرخه بارگذاری در سامانه قوانین خارج شد.»

با این حال، حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز از تقاضای بازگشت لایحه دو فوریتی «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» برای حذف ارز ترجیحی اعلام بی‌اطلاعی کرد.

اما حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که آیا دولت لایحه دوفوریتی تامین کالاهای اساسی را پس گرفته یا نه، گفت: «خیر، مقرر شد برای بررسی فوریت این لایحه هماهنگی‌هایی بین دولت و مجلس صورت گیرد.» نماینده مردم شاهین شهر گفت: «دولت در خصوص بررسی این لایحه در هفته جاری یا هفته آینده می‌خواهد تصمیم بگیرد و تصمیم خود را به مجلس اعلام کند.»

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر