زیر پوست کدال ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

بسته شدن پرونده گزارشات اسفندماه

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. مارون، پکرمان، کگل و کپارس نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آن‌ها موردتوجه قرار گرفت. همچنین در پایان نمودار کگل ، فاراک و شیران مورد بررسی قرار گرفت.

مارون: شرکت پتروشیمی مارون، گزارش فعالیت اسفند ۹۹ خود را بر روی کدال منتشر کرد. این شرکت در سه ماه (دی، بهمن و اسفند) توانست به ترتیب ۲۳۴۴، ۲۵۳۷ و ۲۵۸۹ میلیارد تومان فروش را ثبت کند. درمجموع فروش کل ۱۲ ماهه سال ۹۹ پتروشیمی مارون به رقم ۲۰ هزار و ۴۱۴ میلیارد تومان رسید. درصورتی‌که کل فروش سال ۹۸ این شرکت کمتر از 12 هزار میلیارد تومان بود؛ این نشان از رشد بیش از ۷۰ درصدی در فروش دارد.

خالص‌سازی اتیلن اکساید این شرکت در حال بررسی است. در صورت رسیدن به مرحله تولید تأثیرات چشمگیری در تولیدات این شرکت خواهیم دید. در گزارش اجماع تحلیلگران شرکت کیان P/E forward شرکت پتروشیمی مارون ۱۰ در نظر گرفته شده است که از رقم میانگین سایر شرکت‌های الفینی کمی بیشتر است.

پکرمان: گروه‌ صنعتی‌ بارز، در گزارش فعالیت اسفند از فروش ۴۰۳ میلیارد تومانی خبر داد. این شرکت فروش ۱۲ ماه سال ۹۹ خود را در قیمت ۳۳۵۶ میلیارد تومان ثبت کرد که به نسبت مشابه سال گذشته ۱۶۸۶ میلیارد تومان فروش داشت. این رقم نشان‌دهنده یک رشد ۱۰۰ درصدی است.

با توجه به چشم‌انداز پنج‌ساله این شرکت انتظار می‌رود که در سال ۱۴۰۲ بتواند ظرفیت تولید خود را به ۴۴ هزار تن در سال برساند که اقدامات اولیه این عملکرد در کرمان و لرستان صورت گرفته است. گفتنی است که یکی از دلایل رشد فروش این شرکت، رکورد تولید ۵ میلیون تایر ماشین سبک بود.

کگل: این شرکت فعالیت اسفند خود را روی کدال منتشر کرد. در شش ماه اول سال، هرماه به‌صورت میانگین ۱۵۰۰ میلیارد تومان فروش داشت اما در زمستان ۹۹ فروش خوبی را ثبت کرد. این شرکت توانست در اسفند ۹۹، ۲۷۵۵ میلیارد تومان فروش ثبت کند. در مجموع فروش کل این سهم در ۱۲ ماه ۹۹، به رقم ۲۹ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان رسید. درحالی‌که در سال ۹۸ این فروش ۱۲ هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان بود که این‌ یک رشد ۱۲۸ درصدی را نشان می‌دهد. از نقاط قوت کگل ذخایر سنگ‌آهن شرکت است که تضمینی برای عملیات بلندمدت آن محسوب می‌شود.

کپارس: شرکت کاشی پارس ، در سه‌ماهه اول ۹۹ درمجموع ۳۳ میلیارد تومان فروش داشت. اکنون این شرکت در اسفند توانست ۳۶ هزار میلیارد تومان فروش داشته باشد.این سهم در سه ماه دوم فروش خود را به ۸۱ میلیارد تومان رساند و همچنین در سه ماه سوم با یک جهش خوب به حدود ۹۹ میلیارد تومان رسید. درمجموع این شرکت در ۱۲ ماه سال ۹۹ توانست ۳۰۲ میلیارد تومان فروش ثبت کند.

بررسی تکنیکال نمودار سه سهم

نمودار کگل: این سهم بعد از عبور از حمایت ۱۶۷۸ تومانی یک رشد نسبتاً خوبی را تجربه کرد.

این نماد در گذشته در یک کانال نسبتاً خوب در حال نوسان بود و تعداد دفعات مناسبی به کف و سقف برخورد داشت. در صورت ریزش رقم ۱۶۷۸ تومانی حمایت خوبی است در صورت بالا رفتن رقم‌های ۲۰۶۷، ۲۱۸۱ و ۲۲۵۴ مقاومت‌های جدی این سهم هستند.

فاراک: ماشین‌سازی‌ اراک‌، در کانال مناسبی در حال نوسان است تا اینکه سقف کانال به سمت بالا شکسته شد و صعود خوبی را تجربه کرد. اکنون پس از ریزش دوباره وارد کانال شده و با برخورد به کف کانال به سمت بالا حرکت کرده است. در قیمت کنونی (268 تومان) مقاومت نسبتا مهمی دارد. در صورت صعود قیمت‌های 337، 389 و 453 تومان مقاومت‌های مهم سهم هستند.

شیران: صنایع شیمیایی ایران، در نمای بلندمدت یک خط حمایتی و مقاومتی خوبی را داشت و چندین بار به آن واکنش نشان داد. این سهم در روند آخر با یک کندل قوی این حمایت و مثلت خود را به پایین شکست. رقم ۲۳۴۵ تا ۲۵۰۰ تومان محدوده حمایتی خوبی برای این سهم بود؛ اما اکنون خط حمایتی و مقاومتی این نماد هم‌تراز شده و عملکرد این خطوط سهم را منفی کرد.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر