سرمایه‌گذار شو

ردپای حامیان دامنه نوسان میان مدیران بورسی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 13 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

این برنامه سرمایه‌گذارشو در ادامه برنامه به اشتراک‌گذاری تجربیات پیشین همراه عباسعلی حقانی‌نسب، کارشناس ارشد بازار سرمایه به بررسی گزیده‌ای از تجربیات و مهم‌ترین رویدادهای کاری وی در بازار سرمایه پرداخته شد.

🔹وی در ابتدا مسئله بورس‌های منطقه‌ای را تشریح کرد و نقش خود در فراگیر کردن این بورس‌ها را توصیف کرد. بسیاری از کارشناسان کنونی قبلتر در همین بورس‌های منطقه‌ای به فعالیت پرداخته اند.

🔹به گفته وی اکثر مدیران سازمان بورس شاخص بورس را به عنوان معیار عملکرد خود در نظر می‌گرفتند. فرق اساسی که مدیران جدید با مدیران قدیم میزان شناخت آنها نسبت به عملکرد و کارکردهای بازار سرمایه است.

🔹از نظر وی همیشه بحث‌های سیاسی بر بازار سرمایه ما حکم‌فرما بوده است. به طور مثال زمانی که دکتر احمدی نژاد بورس را قمارخانه خطاب کرد و منجر به ریزش بورس در آن برهه شد.

🔹اینکه بازار سرمایه ما همواره به صورت توده‌وار حرکت می‌کرده است ریشه در این موضوع دارد که ما بالای ۴۰ سال نقطه اتصال بازار سرمایه و مردم را یک شرکت سبدگردان یا نهاد مشاور مالی قرار ندادیم و کارگزاران این نقش را ایفا کردند. در حالی که در دنیا برعکس است.

🔹بازار ما دو افت بزرگ دارد. اول کوتاه مدت نگری که در سایر بازارها وجود ندارد و دوم دامنه نوسان، که سطحی‌نگری را ترویج می‌کند. در بازار سرمایه آینده باید خرید و فروش شود اما ابزار اجرایی آن وجود ندارد.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پیشنهاد سردبیر