منابع هدفمندی یارانه‌ها افزایش یافت

منابع هدفمندی یارانه‌ها افزایش یافت
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از افزایش منابع بخش هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در توضیح مصوبات جلسه عصر امروز کمیسیون گفت: در این جلسه منابع بخش هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۱۴۰۱ مورد بررسی قرار گرفت.

افزایش منابع هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۱۴۰۱

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ افزود: دولت در لایحه بودجه پیش‌بینی کرده بود که منابع هدفمندی یارانه‌ها ۴۷۰ هزار میلیارد تومان باشد که کمیسیون این میزان را به ۵۴۶ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

میرتاج الدینی توضیح داد: ۷۶ هزار میلیارد تومان اضافه شده به منابع هدفمندی یارانه‌ها از محل فروش فرآورده‌های نفتی در داخل و همچنین فروش و صادرات نفت خام و LPG، اتان و گوگرد حاصل می‌شود. علاوه بر اینکه بخشی از درآمدهای ایجاد شده باید در حوزه گاز و انرژی مصرف شود.

لزوم ارائه گزارشی از منابع درباره هدفمندی یارانه‌ها

حمیدرضا حاجی بابائی رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ درباره جلسه امروز کمیسیون، گفته است: کمیته‌ی هدفمندی یارانه‌های کمیسیون باید گزارش نهایی از منابع تبصره ۱۴ که درباره هدفمندی یارانه‌ها است، به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ارائه کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین کمیته حقوق و دستمزد و منابع انسانی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه باید درباره وضعیت محاسبه حقوق و دستمزد سال آینده به جمع بندی نهایی برسد و گزارش را برای تصمیم گیری نهایی در کمیسون هر چه زودتر ارائه کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۱، توضیح داد: براساس یکی از مصوبات امروز، بند (د) تبصره ۲۰ این لایحه حذف شد، طبق این بند سن بازنشستگی کارکنان دولت و تامین اجتماعی از ۳۰ سال به ۳۲ سال افزایش یافته بود که طبق تصمیم کمیسیون این بند حذف شد و کمیسیون تلفیق بودجه با افزایش سن بازنشستگی مخالفت کرد.

منبع: خانه ملت-ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر