مشخصات گوشی آیفون تمام شیشه‌ای لو رفت + عکس

مشخصات گوشی آیفون تمام شیشه‌ای لو رفت + عکس
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
در هشت سال گذشته، اپل پتنت‌هایی را برای دستگاه‌های بالقوه آینده خود با پوششی تمام شیشه‌ای ثبت کرده است.

غول فناوری از سال ۲۰۱۳ روی این نوع اختراع کار می‌کند آیا به زودی آیفونی از جنس شیشه را خواهیم دید؟ اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا به تازگی و به طور رسمی حق اختراع ساخت دستگاه‌های تمام شیشه‌ای مانند آیفون و اپل واچ را به شرکت اپل اعطا کرد.

مشخصات احتمالی آیفون تمام شیشه‌ای آینده

طبق تصاویر پیوست شده در پتنت، آیفون آینده با یک قاب شیشه‌ای شش طرفه احاطه شده است که حجم داخلی را تعیین می‌کند، از جمله یک تکه شیشه برای قسمت بالایی و یک قطعه شیشه برای پایین این گوشی هوشمند. محفظه شیشه‌ای شش ضلعی آیفون آینده باعث می‌شود تا شکل گوشی مانند یک منشور شش ضلعی شود. اما هنوز نمی‌دانیم که آیا هر شش طرف به عنوان صفحه نمایش لمسی یا حتی صفحه نمایش کار می‌کنند یا خیر.

در تصاویر منتشر شده از این پتنت مشخص است که رابط سنتی آیفون در جلوی تلفن همراه قرار دارد، در حالی که در قسمت پشتی صفحه نمایش شیشه‌ای دیگری با اعلان دریافت تماس تلفنی مشاهده می‌شود که به این معنی است که امکان استفاده از پشت دستگاه به عنوان یک صفحه ثانویه، که به آیکون‌ها اجازه می‌دهد در هنگام کشیدن انگشت در چندین سطح حرکت کنند، امکان‌پذیر است و این قابلیت را دارد که آیکون‌ها یا هر صحنه متحرک دیگری به عنوان نواری که دور دستگاه می‌پیچد، ظاهر شود.

Loading...
مشخصات احتمالی آیفون تمام شیشه‌ای آینده

بنا به گزارش‌ها چهار طرف دیگر دستگاه می‌تواند از یک تکه شیشه یا چند تکه متصل به یکدیگر تشکیل شود البته هنوز نمی‌دانیم که از آن برای نمایش یا لمس استفاده می‌شود یا خیر. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند برای کاهش یا افزایش صدای موسیقی یا محتوا، به کناره‌های تلفن ضربه زده یا آن را لمس کند. در جدیدترین تصویر ثبت اختراع اپل، نموداری از نحوه ساخت اپل واچ آینده تماماً از شیشه هم آورده شده است. همچنین تصویر دیگری از رایانه رومیزی اپل وجود دارد که با طراحی شیشه‌ای در هر طرف ارائه می‌شود و باعث تعجب و کنجکاوی کاربران شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر