انتقاد وزیر سابق روحانی از سیاست‌های دولت

انتقاد وزیر سابق روحانی از سیاست‌های دولت
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن
سال ۹۶ تجمعات گسترده‌ای علیه موسسات مالی انجام شد و دولت ۱۱ هزار میلیارد تومان به مالباختگان این موسسات پرداخت کرد تا این مساله حل و فصل شود. عباس آخوندی، کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات از تعارض نظر خود با روحانی در این دوره می‌گوید.

عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی و کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ در گفت‌وگو در شبکه‌های اجتماعی با یادآوری اینکه به دلیل اختلاف نظر با رئیس‌جمهوری نخستین استعفایم را ۲۱ آذرماه سال ۹۶ یعنی کمتر از ۴ ماه پس از تشکیل دولت، دادم، اظهار کرد: از همان ابتدا دیدم که هیچ نور موفقی در پیشانی دولت دوم روحانی دیده نمی‌شود.

وی با بیان این‌که از آقای روحانی خواستیم که من را مرخص کند، ادامه داد: مصمم بودم که خیلی سریع از دولت بیرون بیایم با توجه به اختلاف دیدگاهی که با دولت در اداره امور داشتم، اخلاقی نبود که این وضعیت را ادامه دهم.

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان به مالباختگان

آخوندی در بخشی از سخنانش با اشاره مشکلات پیش آمده برای موسسات مالی، گفت: در یکی از جلسات هیات دولت، رئیس‌جمهوری گفت ۱۱ هزار میلیارد تومان به مالباختگان این موسسات پرداخت می‌کنیم تا حل و فصل شود. بلافاصله گفتم این سیاست قطعا اشتباه است.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهوری با تعجب پرسید چرا این حرف را می‌گویی، افزود: گفتم چگونه از منابع دولت می‌خواهید این کار را انجام دهید. در نهایت هم دولت حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به این موسسات کمک کرد که باعث افزایش پایه پولی و نقدینگی ۲۸۰ هزار میلیارد تومانی شد. این یک تورم بزرگ برای ملت ایران بود.

دولت ضامن موسسات مالی نبود

وزیر سابق راه و شهرسازی اضافه کرد: معتقدم بودم که نباید این کار انجام می‌شد و کار درستی نبود. دولت ضامن این کار نبود.

آخوندی یادآور شد: یک سری افراد آگاهانه سپرده‌های بزرگ با سودهای بسیار بسیار زیاد تا ۸۰ درصد (به گفته رئیس وقت بانک مرکزی) در سال دریافت کرده‌ بودند.

وی افزود: در جلسه با رئیس‌جمهور این بحث مطرح شد که موسسات از بانک مرکزی مجوز داشته‌اند، گفتم سوپرمارکت‌ها هم از دولت مجوز دارند اگر هر کدام از آنها مرتکب تخلفی شود باید دولت ضامن آنها باشد؟

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر