بنت یک طرح ۴ ستونی برای مقابله با تهران به بایدن ارائه کرد

تشکیل تیم مشترک آمریکا و اسرائیل علیه ایران

تشکیل تیم مشترک آمریکا و اسرائیل علیه ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی برای «کنفرانس رؤسای سازمان‌های یهودی بزرگ آمریکایی» از تشکیل یک تیم مشترک با واشنگتن برای مقابله با ایران خبر داد. این نشست ر وز جمعه هفته گذشته به صورت خصوصی و محرمانه (off-the-record) برگزار شد.

طبق گزارش تایمز اسرائیل بنت گفته است او و جو بایدن توافق کردند که آمریکا و این رژیم یک تیم مشترک با هدف «بازگرداندن برنامه هسته‌ای ایران به درون جعبه» (محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران) ایجاد کنند؛ تیمی که رهبری آن برعهده «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «ایال هولاتا» رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل خواهد بود.

وی درباره صحبت‌های خود با بایدن خبر داد که به رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد، جهان باید همان رویکرد چند بُعدی را که واشنگتن برای فروپاشی شوروی اتخاذ کرد، در پیش بگیرد.

طرح «۴ ستونی» اسرائیل علیه ایران

او مدعی شد در دیدار با بایدن به او یک طرح «چهار ستونی» (چهار محوری) برای «توقف غنی سازی اورانیوم توسط ایران، سلاح سازی از آن، توقف برنامه موشکی بالستیک ایران و تجاوزگری منطقه‌ای» این کشور ارائه داد.

تایمز اسرائیل به نقل از یک شرکت‌کننده در این کنفرانس خبر داد، نفتالی بنت تاکید کرد که به جای جنگیدن و دعوای هر روزه (تل‌آویو با واشنگتن) او این طرح چهار ستونی را به بایدن ارائه داد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی البته در همین نشست هم تکرار کرد که او مخالف برجام است اما این را هم به رسمیت می‌شناسد که دولت آمریکا در قبال این توافق چه موضعی دارد.

Loading...
نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی (فرد سمت چپ) در سخنرانی برای «کنفرانس رؤسای سازمان‌های یهودی بزرگ آمریکایی»

بنت: با محمود عباس دیدار نمی‌کنم

به روایت این رسانه رژیم صهیونیستی، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس در توضیح چرایی ملاقات نکردن با رئیس تشکیلات خودگردان اعلام کرد که او نمی‌خواست درباره اینکه یک دستاورد چشمگیر سیاسی قریب‌الوقوع است، «هیچ گونه توهمی ایجاد نشود».

نفتالی بنت البته در همین سخنرانی از دیدار اخیر بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با محمود عباس در رام الله دفاع کرد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از این نشست خصوصی با سران لابی‌های یهودی در آمریکا هدف کابینه فعلی این رژیم را ایجاد روابط خوب با کشورهای همسایه از قبیل مصر و اردن خواند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر