استفاده از ماسک الزامی شد؟

استفاده از ماسک الزامی شد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، استفاده از ماسک در هواپیما، قطار و مترو، اتوبوس و اماکن زیارتی و هیات‌های مذهبی الزامی است.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره شرایط جدید شیوع بیماری کرونا در کشور، گفت: همه مردم باید در اماکن عمومی ضمن استفاده از ماسک به تمام ضوابط بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه ویژه داشته باشند و خصوصاً با توجه به نزدیکی ایام محرم این ملاحظات با دقت بیشتر در هیئات و اماکن زیارتی رعایت شود.

رئیسی تزریق دوز یادآور واکسن را نیز مورد تأکید قرار داد و از وزارت بهداشت خواست که به منظور ارائه خدمات بهتر به شهروندان، تأمین واکسن مورد نیاز و افزایش مراکز واکسیناسیون را در اولویت قرار دهد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به افزایش سفرهای خارجی و نیز سفرهای زیارتی به عتبات عالیات در ایام محرم و اربعین حسینی، انجام تست در مبادی ورودی، برای جلوگیری از ورود سویه جدید بیماری به کشور را ضروری برشمرد.

او با قدردانی از دست‌اندرکاران طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور، اجرای این طرح را در حوزه‌های آموزش، پیشگیری و غربالگری موفقیت‌آمیز خواند و لزوم تأمین اعتبارات لازم در این زمینه و تداوم اجرای آن را مورد تأکید قرار داد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه مدارس و دانشگاه‌ها در موعد مقرر خود بازگشایی خواهند شد، اظهار داشت: همه الزامات برای بازگشایی به موقع مراکز آموزشی مورد توجه قرار گیرد؛ هیچ بهانه‌ای نباید مانع از برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی شود.

موج هفتم کرونا، رنگ‌های آبی شهرهای استان تهران را به قرمز تغییر داد

نقاط مختلف کشور پس از استراحتی کوتاه مدت، دوباره وارد موج جدیدی از کرونا شد که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آن بعنوان موج هفتم یاد کرد ، موجی که بر شهرهای استان تهران نیز سایه افکنده است.

به گزارش ایرنا ، درحال حاضر در استان تهران، ۵ شهرستان‌ در وضعیت قرمز، ۵ شهرستان در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند و هیچ کدام از شهرستان‌ها وضعیت آبی ندارند.

بر همین اساس شهرستان‌های پیشوا، دماوند، ری، شمیرانات و فیروزکوه در وضعیت قرمز هستند.

شهرستان‌های اسلامشهر، پاکدشت، تهران، قدس و ورامین نیز نارنجی شده اند و پردیس، بهارستان ،رباط کریم، شهریار، قرچک و ملارد به رنگ زرد کرونایی درآمده اند .

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با ارائه آمار کشوری کرونا تاکید کرد که ایران نیز همچون بیشتر نقاط دنیا، شاهد روند افزایشی ابتلا به کرونا است.

وی استفاده از ماسک در هواپیما، قطار و مترو، اتوبوس و اماکن زیارتی و هیئت‌های مذهبی را الزامی دانست و تاکید کرد که مراکز تزریق واکسن فعال‌تر شوند.

موضوعی که شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری بر آن تمرکز کرده و با شعار "کرونا هنوز تمام نشده است" تلاش می کند واکسیناسیون را در بین مردم این شهرها تکمیل کند.

این شبکه بهداشت تزریق یک نوبت یادآور واکسن بیماری کووید-۱۹ را برای تمام افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۶ ماه از تزریق نوبت قبلی واکسن آنها گذشته است را با معرفی ۸۹ پایگاه مورد تاکید قرار داده است.

از مجموع پایگاهها و مراکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان ری، یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون با عنوان "شهر سالم" در میدان هادی ساعی ، جنب خیابان فدایی در ورزشگاه شهرسالم، واکسن های سینوفارم، آسترازنکا، پاستوکوک، اسپایکوژن و برکت را بعنوان واکسن یادآور برای متقاضیان تزریق می‌کند.

۲۵ مرکز خدمات جامع سلامت، ۳۷ پایگاه سلامت و ۲۷ خانه بهداشت نیز از مجموع مراکزی است که شبکه بهداشت با انتشار آدرس آن از شهروندان خواسته است با مراجعه به آن اقدام به واکسیناسیون یادآور کنند.

بنا بر اعلام شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری و فهرست های اعلامی از آدرس مراکز واکسیناسیون ، واکسن سینوفارم که با اقبال اکثریت مردمی مواجه شده ،در تمام مراکز موجود است .

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و ۷۲۶ بیمار جدید نیز در مراکز درمانی بستری شدند.

از دیروز تا امروز ۱ مردادماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۹۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی و ۷۲۶ نفر از آنها بستری شدند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری- روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر