زنگ پایان

بورس برجام را باور ندارد

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 24 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

بورس روز گذشته نزولی و منفی بود. به طوری که شاخص کل افت ۸،۹۲۱ واحدی (معادل ۰.۶۲ درصد) را تجربه کرد. شاخص هم‌وزن نیز با افت ۰.۲۲ درصدی همراه شد.

ارزش معاملات خرد به ۲،۷۷۸ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی و در بین نمادها خساپا، دارایکم و های‌وب بیشترین ارزش معاملات را داشتند. حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

در بازار امروز سهام خودرو پر عرضه بود. سهام گروه بانک و حمل و نقل و سهام موسوم به برجام ضعیف ظاهر شدند.

در بخش اول جلال روحی، کارشناس ارشد بازار سرمایه با موضوع ارزیابی این روزهای بورس ایران مهمان بورسان بودند. ایشان نظرات خود را درباره آخرین تحولات بورس تهران و بی‌تفاوتی آن نسبت به برجام عنوان کردند. این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد که در صنایع شاخص‌ساز سرمایه‌گذاری نخواهد کرد و تمرکز او بر سهام متوسط است.

در بخش پایانی سیدمحمد باقر غروی نخجوانی، مدیر عامل موسسه فرهنگی دیجیتال راهنمای اندیشه هدفمند به معرفی کتاب هارمونی پولی پرداخت. در بخش اول کتاب افراد می‌توانند شناخت بهتری از خودشان در زمینه مالی به دست بیاورند و باورهای درست و نادرست مالی‌شان را بشناسند. نویسندگان کتاب در این بخش درباره تیپ‌های شخصیت مالی و پولی افراد، صحبت می‌کنند و تجربیات خود از هزاران بیمار را در اختیار قرار می‌دهند. هر خواننده ای در این کتاب چیزهایی را می یابد که در خود آن را احساس یا تجربه کرده است. بخش دوم کتاب به روابط شما و شریک زندگی‌تان می‌پردازد. نویسندگان کتاب در بخش دوم از آموخته‌های فصل آغازین کتاب بهره می‌گیرند تا راهنمایی ساده امّا کاربردی و عملی برای زوج‌ها به‌دست بدهند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
مرور بازار امروز
لازمه قرار گرفتن بورس ایران در مسیر رشد چیست؟
اثر کاهش نرخ دلار بر بازار سهام
صنایع برتر برای سرمایه‌گذاری کدام هستند؟
معرفی کتاب هارمونی پولی
پیشنهاد سردبیر