رضایت امیرعبداللهیان از روند مذاکرات وین

رضایت امیرعبداللهیان از روند مذاکرات وین
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر امور خارجه ایران رضایت خود را نسبت به مذاکرات وین اعلام کرد و گفت: مهم این است که ما یک متن مشترک و واحدی را الان در اختیار داریم که تیم مذاکره‌کننده ما بر روی آن متن تمرکز کرده است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مراسم گرامی‌داشت یاد شهید حسن ایرلو در محل وزارت امور خارجه گفت: به زودی سفیر ایران در یمن تعیین و به این کشور معرفی می‌شود.

وی اظهارکرد: سرنوشت یمن بایستی با مشارکت همه طرفهای یمنی تشکیل شود.

خبرهای خوب ایران برای یمن

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه ما مخالف هرگونه تجزیه کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی از جمله یمن هستیم، گفت: برای پیگیری مناسبات ایران با یمن، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران به زودی تعیین و در این کشور مستقر خواهد شد.

وی تصریح کرد: درحال‌حاضر کاردار ایران در یمن با انجام فعالیت‌های لازم سفارت را باز نگه داشته و ما به پیگیری‌هایمان برای توسعه همکاری‌ها و بازگشت صلح به یمن و برای لغو محاصره انسانی و پایان تجاوز به این کشور ادامه می‌دهیم و معتقدیم یمن صرفا راهکار سیاسی دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره روند مذاکرات جاری در وین نیز اظهار کرد: مذاکرات ما در مسیر خوبی قرار دارد. مهم این است که ما یک متن مشترک و واحدی را الان در اختیار داریم که تیم مذاکره‌کننده ما بر روی آن متن تمرکز کرده است.

وی تصریح کرد: ما سرگرم توافق و مذاکره بر روی نقاط اختلافی که در داخل پرانتز در آن متن ذکر شده هستیم و تیم‌ها به شدت مشغول هستند.با ۱+۴ گفت‌وگو می‌شود و اتحادیه اروپا و انریکه مورا نماینده اتحادیه اروپا فعالانه تلاش می‌کند که به نقش هماهنگ‌کننده خودش ادامه دهد.

راه موفقیت در توافقات باز است؟

امیر عبداللهیان تاکید کرد: ما فکر می‌کنیم اگر طرفهای مقابل با حسن نیت این مذاکراتی که در این مرحله شروع شده را ادامه دهند، دست یافتن به یک توافق خوب برای همه طرفها شدنی است و می‌توانیم این هدف را محقق کنیم و حتی اگر جدیت در کنار حسن نیت در طرفهای مقابل در مراحل آینده مذاکرات دیده شود، رسیدن به یک توافق زود و در آینده نزدیک هم متصور است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر