سکه در آستانه سقف تاریخی

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۱

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

سکه امامی امروز وارد کانال ۱۶ میلیون تومانی شد و با بیش از ۸۰۰ هزار تومان رشد (معادل ۵.۲ درصد) به ۱۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسید. فاصله زیادی تا رسیدن سکه به قله ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی (مربوط به زمان انتخابات آمریکا در اواسط سال ۹۹) نیست.
جهش امروز بزرگ‌ترین رشد قیمت سکه در حدود یک ماه اخیر محسوب می‌شود. ۲۲ اردیبهشت هم همزمان با عبور قیمت دلار از مرز روانی ۳۰ هزار تومان، سکه ۶ درصد افزایش قیمت داشت. حال که امروز قیمت دلار (طبق اعلام کانال‌های غیررسمی) به بیش از ۳۳ هزار تومان رسیده به نظر می‌رسد صعود نرخ ارز به این سطح بی‌سابقه، موجب تشدید هیجانات در بازار سکه شده است. قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۱
سکه بورسی که دیروز ارزش معاملات بی‌سابقه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی را تجربه کرده بود، امروز هم مورد استقبال قرار گرفت. قیمت سکه رفاه از سقف تاریخی ۱۶ میلیون تومان گذشت و به ۱۶ میلیون و ۳۶۸ هزار تومان رسید. البته این رقم سقف محدوده مجاز نوسان سکه بورسی در روز جاری بود و برخی متقاضیان در صف خرید سکه بورسی ناکام ماندند.
صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی امروز در جلسه‌ای با صرافان بار دیگر وعده افزایش عرضه ارز به صورت حواله و اسکناس را تکرار کرد. با این حال، به نظر می‌رسد این انتظارات از افزایش تنش‌ها با غرب است که فرمان بازار ارز و سکه را در دست گرفته است.

قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز به ۱۵ میلیون و ۹۴۸هزار تومان رسید و سکه طرح جدید (امامی) در رقم ۱۶ میلیون و ۳۷۱ هزار تومان معامله شد.
قیمت نیم‌ سکه امروز به ۹ میلیون ۳۰۰ هزار تومان رسید.
قیمت ربع سکه امروز ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد.
قیمت سکه یک گرمی امروز ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.
قیمت اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به هزار و 875 دلار رسید.
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز هر گرم به مبلغ یک میلیون و ۵۱۱ هزار تومان معامله می‌شود.

Loading...
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۱اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر