پیش بینی بورس فردا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: برای پیش بینی بورس فردا باید سری بزنیم به بازار امروز و اتفاقات امروز را کمی مرور کنیم. شاخص کل بورس در جریان ساعت کاری بازار امروز رشد 0.59 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.552 میلیون واحدی ایستاد. امروز هم همانند روز گذشته شاخص کل روند صعودی و ملایمی را طی کرد و اکیدا صعودی بود. شاخص کل هم‌وزن هم به روال سابق بازگشت و رشد بیشتری نسبت شاخص کل را رقم زد و توانست رشد 0.63 درصدی را تجربه کند. این نماگر مطرح بازار سهام هم همانند شاخص کل با شیبی مثبت کار خود را به پایان رساند.

نکات مثبت درباره بورس امروز

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس امروز توانست از سد مقاومت استاتیک و داینامیک خود عبور کند اما مادامی که دو کندل یا حدودا ۳ درصد از این سطح فاصله نگرفته است نمی‌توان با قاطعیت در این رابطه اظهار نظر کرد. اما به خودی خود امر مثبتی تلقی می‌شود و در صورت تایید این سطح را می‌توان به عنوان حمایت برای شاخص کل بورس در نظر گرفت. اولین سطح مقاومتی پیش روی شاخص کل سقف قبلی شاخص خواهد بود که حوالی 1.585 میلیون واحدی است و می‌توان این سطح را مقصد بعدی شاخص کل دانست.
باوجود اینکه اندیکاتور RSI روند صعودی ملایمی را طی می‌کند اما هنوز موفق به تشکیل سقف جدیدی در این اندیکاتور نشده‌ایم. فلذا احتمال وقوع واگرایی میان RSI و شاخص کل بورس همچنان به قوت خود باقی است و از این نظر ریسک بالایی از نظر تکنیکالی روی کلیت بازار به ویژه سهام شاخص‌ساز سایه انداخته است. بنابراین سرمایه‌گذاران می‌بایست با احتیاط بیشتری در این سطوح اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

دیگر شاخص مطرح بازار سهام براساس تحلیل قبلی هر روز به سقف کانال خود نزدیک‌تر می‌شود و در حال حاضر با سقف این کانال کمتر از 1.5 درصد فاصله دارد و با توجه به اینکه در برگشت این شاخص هم دیدیم که قبل از آنکه این شاخص دقیقا به کف خود برسد چرخش داشت، می‌توان این انتظار را داشت که اینبار هم همچین اتفاقی روی دهد. اما نسبت به سایر سناریوها وزن بیشتری ندارد. نکته منفی که در اندیکاتورrsi این شاخص وجود دارد آن است که خط روند صعودی آن در جریان چند روز اخیر به پایین شکسته شده است که سیگنالی منفی محسوب می‌شود.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل هم‌وزن

ارزش معاملات خرد سهام و حق‌تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی ۶۷۴۰ میلیارد تومان بود و از این میان شاهد خروج پول ۴۹ میلیارد تومان هستیم که برخلاف روزگذشته شاهد خروج پول از آن توسط کدهای حقیقی رخ داد که سیگنالی منفی تلقی می‌شود.

پیش بینی بورس فردا

باتوجه به اینکه شیب خط روند شاخص کل و شاخص کل هموزن در پایان بازار امروز مثبت بود می‌توان این پیش بینی را داشت که بازار فردا نیز در مدار مثبت کار خود را آغاز کند اما برای اینکه بتوان نسبت به نیمه دوم بازار هم پیش بینی دقیقی داشت نیاز است تحلیل تکنیکال شاخص‌های موثر بر کلیت بازار را مورد بررسی قرار داد.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر