فوری / رتبه‌ بندی معلمان به تصویب هیات دولت رسید

فوری / رتبه‌ بندی معلمان به تصویب هیات دولت رسید
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
سخنگوی دولت از تصویب آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان در هیأت دولت خبر داد.

«علی بهادری جهرمی» در حاشیه نشست امروز هیأت دولت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: امروز آیین نامه اجرایی ناظر به قانون رتبه‌بندی معلمان در نشست هیأت وزیران مطرح و تصویب شد.

وی افزود: این آیین نامه هفت جلسه در کمیسیون‌های متعدد دولت مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به جایگاه معلمان گرامی و جامعه فرهنگیان موضوع نیاز به بررسی‌های کامل داشت تا شأن آنها رعایت شود و با در نظر گرفتن تمام جوانب، کلیات آیین نامه به تصویب دولت رسید.

سخنگوی دولت درباره دیگر مصوبه هیأت وزیران گفت: درباره اصلاح ساعت کار اداری در ایام روزهای گرم مقرر شد ساعات کار تمام ادارات از ۲۱ خرداد تا سوم شهریور ماه از ساعت ۷ صبح تا ۱۳: ۳۰ باشد.

بهادری جهرمی در پاسخ به سؤالی در خصوص اولویت دولت در عرصه سیاست خارجی گفت: موضع جمهوری اسلامی روشن است و دولت در عرصه دیپلماسی تعامل با همسایگان را در اولویت قرار داده و این مسیر را در چارچوب حفظ استقلال داخلی پیگیری می‌کند.

کیفیت احراز رتبه‌ بندی معلمان بسیار مهم است

روز گذشته نیز حسین عرب اسدی، معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی، امروز در حاشیه گردهمایی دو روزه معاونان سوادآموزی آموزش و پرورش استان‌های کشور به این ابهامات پاسخ داده و در پاسخ به پرسشی مبنی بر انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر اینکه قرار است طبق موارد مطرح شده در کمیسیون دولت، آزمونی از معلمان برای رتبه‌بندی گرفته شود، معیارهای آن چیست؟ گفت: آیا در کمیسیون دولت مطرح شده؟ الان اجرا می‌شود؟. هر زمان که آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی در دولت مصوب شد و بیرون آمد درباره اجزایش می‌توان صحبت کرد. مادامی که هنوز هیچ بندی از آن تثبیت نشده، نمی‌توان اظهار نظر کرد.

معاون سرمایه انسانی سازمان امور اداری و استخدامی درباره این سوال که گفته شده ارزیابی قرار است توسط ارزیابان سازمان امور اداری و استخدامی انجام شود، آیا درست است؟ عنوان کرد: آیا ما اینقدر ارزیاب داریم؟ فضای مجازی نباید معیار قضاوت من و شما باشد. تکذیب می‌کنم. کیفیت احراز رتبه‌های رتبه‌بندی بسیار مهم است و قانونگذار هم تاکید و تصریح کرده است که کیفیت آن همین آیین نامه می‌شود که باید اجازه دهید نهایی شود. پس از آن مفصل با رسانه‌ها صحبت خواهیم کرد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر