چرا یارانه برخی از بازنشستگان واریز نشد؟

چرا یارانه برخی از بازنشستگان واریز نشد؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

مسعود جعفری نسب طی نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، پیگیر وضعیت مشکلات بازنشستگان ناجا شد که مشمول دریافت یارانه نشده‌اند.

متن نامه سردار مسعود جعفری نسب (رئیس کانون بازنشستگان ناجا) به سردار اشتری (فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) به شرح زیر است:

با احترام به استحضار می‌رساند؛ در طرح جدید دولت محترم در اصلاح اقتصادی با هدف توجه بیشتر به اقشارکم درآمد و آسیب پذیر و اجرای طرح جدید هدفمندی یارانه‌ها، متاسفانه تعداد بسیاری از بازنشستگان ناجا به دلیل محاسبات درآمدی که عمده آن ظاهرا میانگین برداشت ماهیانه شش ماه اول سال ۱۴۰۰بوده (مبلغی حدود سه برابرحقوق دریافتی بازنشستگان)، از دریافت یارانه محروم شده‌اند که این امر هم ناشی از دریافت تسهیلات از شبکه بانکی و قوانین حاکم بر بانک‌ها در چهارچوب ضوابط پرداخت و اخذ اقساط بوده است.

لذا به نظر می‌رسد دست اندرکاران محترم طرح به جای برآورد و ملاک درآمد بازنشستگان، تراکنش‌های برداشت ازحساب را ملاک و شاخص قرارداده و از این رو بسیاری از بازنشستگان در دهک دهم قرارگرفته و از یارانه مصوب محروم شده‌اند. نظر به اینکه این امر منجر به نارضایتی شدید و بازتاب گسترده اعتراضات در گروه‌های مجازی و تماس مکرر با کانون شده است و از طرفی مجموعه هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به صورت پیام صوتی مشکلات کارکنان نیروهای مسلح را به ستادکل ارجاع می‌دهد، لذا ازآن فرمانده گرانقدر خواهشمند است به منظور احقاق حقوق بازنشستگان و پیشکسوتان و جلوگیری از تبعات ناشی از مشکلات ایجاد شده در این زمینه، دستورات مقتضی را به منظور پیگیری صادر فرمایید.

خبر خوش درباره مرحله دوم طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان

چند روز پیش بود که سید کریم حسینی، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در راستای حذف شکاف بین دریافتی وظیفه بگیران صندوق‎‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و همچنین مستمری بگیران این سازمان، علاوه بر حفظ شاخصه‌های پرداختی مرحله اول طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، بخشی از فرآیندهای مربوط به مرحله دوم آن نیز بروز رسانی شد.

وی با اشاره به اینکه آیتم‌های جدیدی به مرحله دوم طرح متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان اضافه شده است، گفت: این آیتم‌ها در حقوق فروردین و اردیبهشت امسال مستمری بگیران اعمال شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مستمری بگیران تامین اجتماعی با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان (تامین اجتماعی) می‌توانند، تغییرات اعمال شده در احکام خود را مشاهده کنند.

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر