زیر پوست کدال؛ 27 اسفند ۹۹

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. وملل، مادیرا، حکشتی، ونوین و پاسا نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آنها دیروز موردتوجه قرار گرفت.

وملل : موسسه اعتباری ملل اطلاع داده که توانسته 21 واحد دیگر از پروژه مروارید خود را به مبلغ 143 میلیارد تومان به فروش برساند. بهای تمام شده این 21 واحد برای شرکت 99 میلیارد تومان بوده است که در نهایت سودی 44 میلیارد تومانی برای شرکت به ارمغان آورده است. این نماد، ماه قبل نیز 19 واحد از این پروژه را فروخته بود و سود 45 میلیارد تومانی را نیز در آنجا کسب کرده بود.

مادیرا : شرکت صنایع ماشین های اداری ایران، با انتشار یک افشای اطلاعات گروه الف از نقل و انتقال برخی از دارایی‌های خود به شرکت‌های زیرمجموعه خود خبر داده است. این نماد بر این شرکت‌ها تملک 100 درصدی دارد و این انتقال تضاد منافعی برای شرکت نخواهد داشت.

مادیرا بخشی از دارایی‌های خود را (به جز زمین و ساختمان‌ها) به سه شرکت زیرمجموعه طبق قیمت تجدید ارزیابی شده داده است. همچنین بخشی از مواد اولیه شرکت را به دو شرکت زیرمجموعه با قیمت بهای تمام شده منتقل کرده است.

حکشتی: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، صورت های مالی 6 ماهه شرکت کشتیرانی والفجر را که یکی از اصلی ترین زیرمجموعه‌های آن است منتشر کرد. کشتیرانی والفجر توانسته در 6 ماهه امسال با افزایش درآمد عملیاتی و غیرعملیاتی و همچنین کاهش هزینه‌های عملیاتی خود، به ازای هر سهم 1617 ریال سود شناسایی کند. این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته 424 ریال و در کل سال گذشته 871 ریال سود به ازای هر سهم شناسایی کرده بود. علت رشد هم به افزایش درآمدهای عملیاتی و اندکی کاهش در هزینه‌های عملیاتی و همچنین رشد چشمگیر در درآمدهای غیرعملیاتی برمی‌گردد.

ونوین: بانک اقتصاد نوین، با انتشار افشای اطلاعات گروه ب از یک عرضه سهام دیگر و این بار متعلق به بیمه نوین خبر داد. این بانک در نظر دارد که در تاریخ یک اردیبهشت 1400، حدود ۲۰ درصد از سهام بیمه نوین را با قیمت پایه 1700 تومان عرضه کند. نکته قابل توجه در این رابطه، این است که با توجه قیمت تابلوی فعلی بیمه نوین با قیمت پایه، نیاز است قیمت این سهم تا تاریخ اول اردیبهشت حدود ۳ برابر شود.

پاسا: شرکت ایران‌یاساتایرورابر، گزارش فعالیت ماهانه اسفند ماه را منتشر کرد و پرونده فروش سال 99 را بست. پاسا توانسته با رشد میزان فروش و نرخ‌ محصولات، مبلغ فروش 677 میلیارد ریالی را در اسفند ثبت کند. با ثبت این عدد، فروش کل 12 ماهه امسال این شرکت به عدد 7130 میلیارد ریال رسید که نسبت به سال گذشته رشد 93 درصدی را تجربه کرده است.

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر