روحانی: ملت ایران در دام صهیونیست ‎ها نخواهد افتاد / اثرگذاری محدویدت‌های کرونایی

  • اشتراک‌گذاری
  • 💜3
  • 👁️102
  • 💬0

بورسان: رییس جمهوری جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا را با واکنش به ترور شهید محسن فخری‌زاده آغاز کرد. حسن روحانی ضمن تاکید بر اینکه پاسخ این جنایت داده خواهد شد، گفت: ملت ایران هوشمندتر و حکیم‌تر از آنند که در دام توطئه صهیونیست‌ها بیفتند. آنها در فکر ایجاد یک آشوب و بلوا هستند. بدانند ما دست آنها را از پیش خواندیم و آنها موفق نخواهند شد به اهداف خبیثانه خودشان دست پیدا کنند.

روحانی اظهارداشت: مردم کشور ما و مردم جهان در جریان یک اقدام تروریستی بودند که دشمنان ایران علیه یک پژوهشگر و دانشمند ایرانی که ماه‌های اخیر وقت خود را صرف کرونا و پژوهش و ساخت کیت‌ها در این زمینه اختصاص داده بود و برای خودکفایی کشور در دارو و تجهیزات، بخش پژوهشی در وزارت دفاع که ایشان مسئول آن بود،  کار زیادی را انجام دادند و این بخش توانست بخشی از نیازهای مردم را در زمینه مقابله با کرونا این بخش تولید کرده و در اختیار ما قرار دهد.

 رییس جمهوری گفت: این ترور وحشیانه نشان می‌دهد که دشمنان ما در هفته‌های پراضطرابی هستند، هفته‌هایی که احساس می‌کنند دوران فشار آنها کم می‌شود و شرایط  جهانی تغییر می‌کند و برای آنها این چند هفته مهم است که حداکثر استفاده را از این روزها ببرند تا هم بتوانند شرایط نامطمئنی را در منطقه به وجود بیاورند و هم توجهات جهانی از ترور و ارعابی که در مناطق اشغالی این روزها به وجود آورده بودند، به مشکلات و مسائل دیگر معطوف شود.

وی یادآورشد: همه اتاق‌های فکر و همه دشمنان ایران به خوبی بدانند ملت ایران و مسئولین کشور شجاع تر و غیورتر از آن هستند که این اقدام جنایتکارانه را بی‌پاسخ بگذارند. به موقع و مناسب، مسئولین مربوطه پاسخ این جنایت را خواهند داد.

روحانی افزود: ملت ایران هوشمندتر و حکیم‌تر از آنند که در دام توطئه صهیونیست‌ها بیفتند. آنها در فکر ایجاد یک آشوب و بلوا هستند. بدانند ما دست آنها را از پیش خواندیم و آنها موفق نخواهند شد به اهداف خبیثانه خودشان دست پیدا کنند.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: هم رژیم صهیونیستی و هم آنها که ضد ایران هستند، بدانند مسیر توسعه کشور و مسیر تحقیقات کشور با سرعت ادامه خواهد یافت و با از دست رفتن شهید فخری‌زاده، فخری زاده‌های فراوان کمر همت خواهند بست و در این صحنه وجود او که الان در جمع ما نیست جبران خواهند کرد.

 

مشاهده علائم مثبت در موثر بودن محدودیت‌های کرونایی

روحانی در ادامه به محدودیت‎های کرونایی و وضعیت شیوع این بیماری پرداخت. به گفته او محدودیت‎ها تا کنون بسیار موثر بوده است. در محدودیت‎های جدید که در 150 شهری از ابتدای آذر اعمال شده است، علامت‌های مثبتی در آمار مشاهده می‌شود. 

روحانی افزود: بعد از پایان محدودیت‌های 15 روزه زندگی عادی نمی‎شود. برای مقابله با کرونا سبک زندگی‌ها باید تغییر کند و مردم باید از میهمانی و تجمعات پرهیز کنند. شرایط زندگی تا پایان سال و یا حتی بعد از آن تا زمانی که واکسن کرونا برسد، عادی نخواهد شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: آزمایش‎های کرونا افزایش خواهد یافت و این یکی از مهمترین مسائل برای کنترل بیماری است. ردیابی مبتلا و افرادی که با او در تماس بودند نیز مسئله مهمی است که از طریق فضای مجازی و سامانه مربوطه این کار امکانپذیر شده است.

او افزود: در نظر داریم هرکس بخواهد سوار وسایل نقیله عمومی شود، کارت شناسایی نشان دهد تا از ورود مبتلایان جلوگیری شود و قرارگاه عملیاتی کرونا این مورد را با جدیت پیگیری می‌کند.برای ارائه خدمات به کسانی که کارت ملی یا کارت معتبر شناسایی همراه ندارند، مصوبه‌ داشتیم.

به گفته رئیس جمهور، زمانی که وزیر بهداشت با ذکر فوریت در خواست تامین مالی کرد، به بانک مرکزی دستور داده شد از هرکجا می‌شود پول مورد نیاز وزارت بهداشت را تامین کند تا برای خرید واکسن کرونا مشکلی نداشته باشیم.

او در ادامه افزود: برخورد قاطع با متخلفین یکی از اصولی است که باید تا پایان بیماری ادامه یابد. بر اساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا، ارائه خدمات به کسانی که کارت ملی به همراه ندارند محدود خواهد شد. دو هفته‎ها تمام می‌شود اما محدودیت‌ها در تردد و تجمع باید ادامه یابد. 

اخبار مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...