حواشی ارزهای دیجیتال امروز ۲۰ مهر ۱۴۰۰

اقدامی دیگر از سمت گوگل برای رمزارزها

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

بورسان: در روز گذشت قیمت دلار به ۵۷ هزار دلار رسید ولی قادر به حفظ این سطح نشد و به سطح ۵۶ هزار دلار کاهش یافت. به نظر می‌رسد چین درصدد تنگ‌تر کردن عرصه برای علاقه‌مندان به این حوزه بوده، اما در طرف مقابل خبرهایی در راستای حمایت از این بازار نیز منتشر شده است.

چالش مالیات بر ارزهای دیجیتال

قانون‌گذاران حزب اپوزیسیون «نیروی مردمی» کره جنوبی، قانون مالیات بر ارزهای دیجیتال در این کشور را به چالش کشیده است. براساس خبرگزاری کره هرالد، این قانون‌گذاران خواستار به تعویق انداختن قانون مالیات بر ارزهای دیجیتال به مدت یک سال شده‌اند. گفتنی است که درپی اجرای این قانون، ۲۰ درصد مالیات بر درآمد بالای ۲.۵ میلیون وون از ارزهای دیجیتال در کره اخذ خواهد شد.

صرافی بایننس بار دیگر باعث کاهش قیمت بیت کوین شد

مجازات جدید برای فعالیت ارزهای دیجیتال در چین

به نظر می‌رسد سرکوب‎های چین بر ارزهای دیجیتال پایان نمی‌یابد چرا که بانک مرکزی این کشور در ابتدای سال تمام معاملات رمزارزها را غیرقانونی اعلام کرد. ابنابر اخبار داخلی، قوه قضاییه چین درحال‌حاضر به دنبال وضع قوانینی برای محکومیت و مجازات فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها و تبلیغ آنها است.

پیش از این، دولت فقط در مورد استفاده از رمزارزها هشدار داده بود زیرا تحت نظارت قانون نیستند، اما اکنون به نظر می‌رسد که دولت چین قصد دارد فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها را به عنوان یک جرم جنایی تلقی کند که ممکن است منجر به زندان رفتن شود. روزنامه نگار چینی کالین وو (Colin Wu) گزارش داد که افراد نزدیک به دولت در مصاحبه با مجله محلی برنامه‌های دولت در مورد قوانین جدید احتمالی پیرامون تخلفات رمزارزها را فاش کردند.

بهای بیت کوین از ۵۷،۴۰۰ دلار عبور کرد

بهای بیت کوین امروز به بالاترین سطح قیمتی خود از ۱۰ ماه می‌تاکنون دست یافت. ارز دیجیتال برتر بازار امروز در صرافی بیت‌استمپ به ۵۷،۴۵۰ دلار هم دست یافت که به معنای بازگشت به سطوح قیمتی ماه می‌است. از بین بردن کامل تاثیر سرکوب ماینینگ در چین و افزایش مجدد نرخ هش در سراسر جهان است. گفتنی است که آنتونی پمپلیانو هم با اشاره به رشد مجدد بیت کوین، عنوان کرد که قیمت این ارز دیجیتال از ابتدای راه‌اندازی تاکنون، تنها در ۳۸ روز بالاتر از قیمت آن در روز جاری بوده است.

توقف یک صرافی دیگر در چین

پلتفرم ماتریکس‌پورت ارائه خدمات به کاربران چینی را متوقف می‌کند. کالین وو، روزنامه نگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال می‌گوید که صرافی ماتریکس‌پورت (Matrixport) قصد دارد تا ۴ روز دیگر از بازار چین خارج شود. این پلتفرم که توسط جیهان وو، هم‌بنیان‌گذار بیت‌مین راه‌اندازی شده، به دلیل ممنوعیت‌های چین علیه ارزهای دیجیتال این تصمیم را اتخاذ کرده است.

آیا السالوادور با بیت‌کوین نابود خواهد شد؟

استیو هانکه اظهار کرد که بیت کوین برای اقتصاد السالوادور یک کابوس است. استیو هانکه، اقتصاددان برجسته و مخالف سرسخت بیت کوین و ارزهای دیجیتال، می‌گوید که اقتصاد السالوادور و مردم این کشور با شرایط دشواری برای ادغام بیت کوین در سیستم مالی و اقتصاد خود روبه‌رو هستند. هانکه اعتقاد دارد کاربران در این کشور با مشکلات فناوریک زیادی مواجه می‌شود و روزانه زیان می‌کنند.

او همچنین با اشاره به بحران اعتباری در این کشور می‌گوید از زمان پذیرش بیت کوین، ارزش اوراق قرضه دولتی دائما در حال بالا و پایین رفتن است.

یک شرکت دیگر مرتبط با ارزهای دیجیتال وارد بورس می‌شود

شرکت اروپایی بیت فیوری که تخصص آن تولید ماینرهای بیت کوین است، می‌خواهد سهام خود را در بازار اروپا عرضه عمومی کند. این شرکت در آخرین دور تأمین سرمایه خود در سال ۲۰۱۸ موفق به جذب ۸۰ میلیون دلار شد تا ارزش آن به یک میلیارد دلار برسد.

گفته می‌شود بیت فیوری برای عرضه عمومی سهام خود به بازارهای لندن و آمستردام چشم دوخته است.

اقدامی دیگر از سمت گوگل برای رمزارزها

صرافی Bakkt و Google جهت انجام پرداخت‌های آنلاین با یکدیگر همکاری خواهند کرد. میلیون‌ها کاربر، Google Pay را به عنوان یک درگاه پرداخت قبول دارند و این امر امکانی را به کاربران Bakkt می‌دهد که پرداخت‌های خود را در انواع فروشگاه‌ها و بازارهای آنلاین از طریق ارز دیجیتال انجام دهند.

بیتکوین وارد قانون اساسی سوییس می‌شود

شرکتی که بررسی‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک‌چین را انجام می‌دهد، در ابتکاری نوین اعلام کرد می‌توان بیت‌کوین را به دارایی‌های کشور افزود؛ و قصد دارد با انجام رای گیری بیت‌کوین را در قانون اساسی کشور جای دهد.

بحران مالی امریکا دلیلی برای سرعت گرفتن پذیرش رمزارزها

بسیاری از تحلیلگران صنعت رمزارزها و سایر بازارهای مالی بر این باورند که اختلافات سیاسی و افزایش بدهی‌های دولتی، امریکا را به بزرگترین بدهکار جهان تبدیل کرده است اما این موضوع باعث سرعت گرفتن پذیرش رمزارزها شده است. زیرا بسیاری از افراد بیت‌کوین را به عنوان راهی برای حفظ ارزش پول در برابر تورم انتخاب کرده‌اند.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر