ترکیه ورود کامیون های ایرانی به این کشور را ممنوع کرد

ترکیه ورود کامیون های ایرانی به این کشور را ممنوع کرد
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 1 پسندیدن

به گزارش اسپوتنیک، اوزجان آلاش، رئیس انجمن توسعه روابط تجاری ترکیه با ایران اظهار کرد که گذرگاه های ترکیه در مرز با ایران در واکنش به اقدام اخیر تهران، به روی کامیون های ایرانی بسته شده است.

رئیس انجمن توسعه روابط تجاری ترکیه با ایران به اسپوتنیک گفت: تصمیم ترکیه مبنی بر بستن گذرگاه های مرزی به روی کامیون های ایرانی اقدامی در پاسخ به تصمیم تهران درباره ممنوعیت ورود کامیون های ترکیه ای به این کشور بوده است.

وی افزود: گردش تجاری بین ایران و ترکیه به دلیل اوضاع متشنج در مرز ایران با جمهوری آذربایجان به طور کامل متوقف شده است.

به گفته وی، این وضعیت می تواند تاثیر منفی بر روابط تجاری بین تهران و آنکارا داشته باشد، روابطی که هم اکنون هم بخاطر وضعیت کرونا کاهش داشته است.

سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه مسدود شدن مرز را تکذیب کرد

پس از انتشار این خبر، سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه گفت: اخبار مربوط به بسته شدن مرزهای تجاری ایران و ترکیه و ممنوعیت ورود کامیون‌های دو کشور کاملا بی پایه است.

سجاد سلطان زاده افزود: از امروز (۱۶ مهرماه) دروازه‌های مرزی سه گانه کشورمان با ترکیه به منظور تردد مسافری نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی (ارائه گواهی واکسن و تست منفی pcr) به‌طور دوطرفه بازگشایی شد.

روزانه به‌طور معمول حدود ۹۰۰ کامیون از مرزهای ایران و ترکیه تردد می‌کنند و در حال حاضر این تردد به روال عادی در جریان است.

مقررات جدید سفر به ترکیه اعلام شد
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر