شمارش معکوس

دولت، ارباب سهامداران بورس

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 47 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته متعادل منفی بسته شد. ارزش معاملات خرد سهام کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان و شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بازار دیروز بودیم. امروز نشست کمیسیون برجام در وین برگزار خواهد شد. گمانه‌زنی‌ها از نتیجه این نشست بالا است. گفته می شود که به واسطه انجام مذاکرات ایران با گروه چهار بعلاوه یک، صادرات نفت ایران هم افزایش پیدا کرده که البته به نظر بزرگترین خریدار نفت ایران چین باشد که البته مجدد گمانه‌زنی می‌شود که تخفیف زیادی بابت فروش نفت به طرف چینی پرداخت می‌گردد.

ثبات در نرخ برابری دلار به ریال را در کانال ۲۲ هزار تومان داریم.

به نقل از رویترز، خبری منتشر شده است که دولت چین می‌خواهد پرداخت‌های مالی از طریق رمزارزها را برای موسسات ممنوع کند که این اگر اتفاق بیفتد می‌تواند اتفاق ناگواری برای بازار رمزارز باشد. از طرفی در داخل هم دکتر همتی ریاست بانک مرکزی گفتند که در مورد رمزارزها به صورت چکشی برخورد نمی‌کنند و با تعامل و با برنامه‌ریزی به این موضوع می‌نگرند.

نفت برنت در بازارهای جهانی ۶۸ دلار، فلز مس 10397، فلز روی ۳۰۳۷، طلا ۱۸۶۷ و بیت کوین هم ۴۰ هزار و ۹۹۰ دلار در حال معامله هستند.

شاهرخ شریعتی کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد بررسی تکنیکال شاخص صنایع بورس و کالاها توضیحاتی ارائه کردند. به نظر ایشان در سهام بزرگ بازار فرصت‌های بیشتری به نسبت سهام کوچکتر بازار وجود دارد و احتمال تعدیل قیمت را در سهام کوچکتر بازار باید انتظار داشته باشیم. شاخص کل به نظر به نقاط حمایتی محکمی برخورد کرده و انتظار ریزش بیشتر را در این زمینه نداریم.

احسان برین کارشناس بازار سرمایه در مورد بررسی وضعیت مهمترین متغیرهای اقتصاد کلان ایران صحبت کردند. به نظر ایشان امسال نرخ تورم در محدوده ۳۶ درصد، نرخ برابری دلار به ریال در محدوده ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان قرار خواهد داشت.

اکنون در بازار سرمایه ارزش معاملات بسیار کم و کمتر از ۶۰۰ میلیارد تومان و خالص فروش اشخاص حقیقی را داریم. شاخص، منفی در حال پیگیری است. صنعت خودرو، بانک، دارو و شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را به خودشان اختصاص داده اند.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر