زیرپوست کدال؛ 18 فروردین 1400

آینده مثبت‌ در انتظار یک هلدینگ معدنی

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن

بورسان: در برنامه «زنگ پایان» بورسان با سروش بهرامی به مهم‌ترین اطلاعیه‌های‎ منتشرشده در کدال پرداخته شد. خکاوه، میدکو و چکاوه و غپآذر نمادهایی بودند که اطلاعیه‌های آنها موردتوجه قرار گرفت. همچنین در پایان نمودار فاایرا و غپآذر موردبررسی قرار گرفت.

خکاوه: شرکت سایپا دیزل، میانگین فروش ده‌ماهه این شرکت مبلغ ۲۱ میلیارد تومان بود اما با رشد چند صددرصدی توانست فروش خود را در دو ماه پایانی سال به ۶۶ و ۹۶ میلیارد تومان افزایش دهد.
کل فروش شرکت سایپادیزل در سال ۹۹ مبلغ ۳۷۳ میلیارد تومان بوده که علی‌رغم افزایش قیمت محصولات، ۸ درصد کاهش فروش نسبت به سال قبل را به ثبت رسانده است.
از دلایل اصلی کاهش فروش، تحریم‌ها و خروج شرکت ولوو را می‌توان اشاره کرد. شرکت فوق با ظرفیت تولید ده هزار دستگاه کامیون تنها ۵۰۰ دستگاه تولید داشته است.


میدکو: شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، به‌عنوان یک هلدینگ به‌طور اختصاصی در زمینه سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی فعالیت می‌کند.
بر اساس صورت‌های مالی منتشرشده توسط شرکت مزبور، از ۷ شرکت زیرمجموعه خود، دو شرکت مجتمع فولاد زرند ایرانیان و شرکت فولاد سیرجان ایرانیان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است.
شرکت مجتمع فولاد زرند یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های فولادی بخش خصوصی کشور است که در تاریخ ۱۹ اسفند با ظرفیتی بالغ ۱.۷ میلیون تن به بهره‌برداری رسیده است. این شرکت ۵۰ درصد از میدکو را تشکیل می‌دهد و در سال مالی گذشته توانسته با رشد ۷۰ درصدی ۴۷ تومان سود به ازای هر سهم شناسایی کند.
شرکت فولاد سیرجان ایرانیان جزو ۱۰۰ شرکت برتر در لیست سازمان مدیریت صنعتی، در سال ۹۹ بوده است. این شرکت نیز با رشد ۱۵۸ درصدی، ۱۲۹ تومان سود به ازای هر سهم شناسایی کرده است.


چکاوه: شرکت کاغذ‌سازی کاوه، در سال گذشته مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان فروش داشته که حدود ۳۶ درصد از آن متعلق به سه‌ماهه پایانی سال بوده است. این شرکت توانسته است فروش خود را نسبت به سال ۹۸ به دو برابر برساند و با تولید حدود ۲ هزار تن کاغذ بسته‌بندی، رکورد جدیدی برای خود ثبت کند.
غپاذر: شرکت پگاه آذربایجان شرقی، با میانگین فروش ماهانه ۵۰ میلیارد تومان مجموعاً ۴۱۴ میلیارد تومان فروش داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۴۶ درصدی داشته است.
غپآذر به دلیل شیوع ویروس رونا و بسته شدن مرزها تنها در ۴ ماهه نخست سال صادرات محصولات خود را داشته است.


تکنیکال:


فاایرا: شرکت آلومینیوم ایران، در روند بلندمدت خود در یک مسیر صعودی قرار دارد که چندین بار حمایت‌شده است. در دید کوتاه‌مدت‌تر در یک مثلث در حال نوسان بوده که سقف آن را به سمت بالا شکسته است. در صورت ادامه روند صعودی محدوده قیمتی ۲ هزار تومان و در صورت ریزش محدوده ۱۵۰۰ تومان قابل‌تصور است.

Loading...
نمودار نماد فاایرا
Loading...
نمودار نماد فاایرا


غپآذر: این سهم نیز در روند بلندمدت خود در یک مسیر صعودی قرار دارد. در کوتاه‌مدت در یک کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد با خط میانه کانال ریزش داشته است. نخستین حمایت معتبر غپآذر در حدود قیمت ۶۴۰ تومان است.

Loading...
نمودار نماد غپآذر

Loading...
نمودار نماد غپآذر

مشاهده برنامه کامل
اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر