هشدار جدید طالبان به آمریکا

هشدار جدید طالبان به آمریکا
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
وزیر کشور طالبان گفت: ۲۰ سال با آمریکا مبارزه کردیم و چنانچه از سوی کشورهای جهان به رسمیت شناخته نشویم، به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.

سراج‌الدین حقانی، وزیر کشور دولت موقت طالبان گفت: اگر دنیا ما را به رسمیت نشناسد به مبارزه خود ادامه خواهیم داد. حقانی طی سخنانی در ولایت خوست بار دیگر از کشورهای جهان خواست تا دولت موقت طالبان را به رسمیت بشناسند.
وی گفت: «ما به تلاش خود برای حل مشکلات مردم بدون به رسمیت شناختن از سوی کشورهای جهان ادامه خواهیم داد.»
این مقام ارشد طالبان در ادامه اظهارکرد: ۲۰ سال با آمریکا مبارزه کردیم و چناجه از سوی کشورهای جهان به رسمیت شناخته نشویم، به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.

طالبان با کشورهای دیگر تعامل می کند

وزیر کشور طالبان بر آمادگی این گروه برای تعامل به دنیا تاکید کرد و گفت: دولت طالبان آماده‌ برقراری روابط دیپلماتیک با تمامی کشورهای همسایه و بین‌‌المللی است.
وی تاکید کرد: افغانستان برای هیچ کشوری تهدید نخواهد بود و به گروه‌های مسلح نیز اجازه‌ فعالیت در این کشور داده نمی‌شود.
سراج‌الدین حقانی در بخشی دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از دولت بایدن خواستار آزادی فوری منابع ارزی افغانستان از سوی واشنگتن شد.
این مقام ارشد طالبان همچنین گفت: تشکیل دولت فراگیر نیاز به زمان دارد و هر زمانی که نفوذ غرب از افغانستان ریشه‌کن شود، یک دولت فراگیر بر سر کار خواهد آمد.

هنوز هیچ کشوری طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد

با گذشت نزدیک به یک سال، تاکنون هیچ کشوری حکومت طالبان را به‌رسمیت نشاخته است. عدم استفاده از خاک افغانستان علیه کشورهای دیگر، مبارزه با تروریسم، تشکیل دولت فراگیر و احترام به حقوق بشر از شروط کشورها و مجامع بین‌المللی برای شناسایی حکومت طالبان است.

وزیر کشور طالبان: آمریکا را دشمن خود نمی‌دانیم

پیش از این حقانی در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان در پاسخ به این سؤال که آیا طالبان هنوز آمریکا را به‌عنوان دشمن خود می‌داند، گفت: «درحال‌حاضر ما به آنها به‌عنوان دشمن نگاه نمی‌کنیم و بارها و بارها درباره‌ دیپلماسی صحبت کرده‌ایم. زمان آن است تا درباره‌ دیپلماسی حرف بزنیم.»
وزیر کشور طالبان تاکید کرد که این گروه در آینده روابط حسنه با آمریکا و سایر کشورهای جهان خواهد داشت.
این در حالی است که آمریکا برای بازداشت سراج‌الدین حقانی ۱۰ میلیون دلار جایزه تعیین کرده و وی همچنان در لیست تروریستی این کشور قرار دارد.

منبع: فارس

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر