دلیلی اختلال اینترنت در زمان قطعی برق چیست؟

دلیلی اختلال اینترنت در زمان قطعی برق چیست؟
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
مجید سلطانی کمبود نقدینگی در مخابرات برای تامین تجهیزات لازم را علت اصلی ایجاد اختلال در اتصال سایت های مخابراتی هنگام قطعی برق دانست.

بورسان: مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که قطعی مکرر برق چه تاثیری روی اینترنت و ارتباطات دارد گفت: " سعی ما در طراحی شبکه‌ها این است که با قطع برق ارتباطات مختل نشود اما اتفاقی که افتاد و اعتراض مردم را هم به دنبال داشت، همان بحث نقدینگی است‌. باتوجه به مشکلاتی که مخابرات در سال‌های گذشته داشته، این شرکت نتوانسته از پس تامین مخارج نگهداری تجهیزات شبکه بر بیاید. تمام سایت‌های ما باید هر ۵ سال یکبار تعویض باتری داشته باشند. اگر باتری‌ها عوض نشوند، فاسد می‌شوند و وقتی که برق قطع می‌شود باتری نمی‌تواند UPS را تغذیه کند و ارتباطات مختل می‌شود."

وی در ادامه افزود: " تمام دیزل ژنراتورهای ما باید سرویس و بعضی نوسازی شوند. به محض قطع شدن برق باید برق اضطراری در مدار قرار بگیرد، ارتباطات نباید مختل شوند ولی اتفاقی که افتاده مربوط به همان بخش مالی و نقدینگی است، ما پول کافی برای اینکه بتوانیم تجهیزات را به موقع و اندازه کافی تهیه کنیم نداریم و همین موضوع باعث بروز این مشکلات شده است."

سلطانی خاطر نشان کرد که در این خصوص در چندماهه اخیر با سازمان‌ها و مسئولان ذیربط مکاتبه داشتیم و وجود این مشکلات و احساس خطر را گوشزد کردم ولی جوابی نگرفتیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر