خبرنامه اقتصاد ایران - دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

مانع ورشکستگی نهادهای مالی در ایران

مانع ورشکستگی نهادهای مالی در ایران
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن

چرا بانک‌های ایران به سختی ورشکسته می‌شوند؟

اگر چه تشنگی دائمی به منابع نقد بازار بین بانکی ویژگی عمومی شبکه بانکی کشور است ؛‌ اما برخی از بانک‌های کشور، در غیاب نقش نظارتی بانک مرکزی، بیش از بقیه بد عمل کردند. این مساله پس از انتشار صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ سه بانک بورسی (آینده، ایران‌زمین و سرمایه) که از نظر عملیاتی در زیان هستند و زیان انباشته بالایی نیز دارند (همچون بانک ملی) مجددا مورد توجه قرار گرفت؛‌ اما واقعیت آن است همین که غیرشفاف‌ترین بانک‌ها نیز تنها سه ماه بعد از انتهای سال صورت‌های مالی خود را منتشر می‌کنند را عمیقا باید به فال نیک گرفت. شواهد نشان می‌دهد اگر چه تا کنون برنامه اصلاحی بانک مرکزی در مورد بانک‌ها به موفقیت نسبی رسیده؛‌ اما نگرانی اصلی آن است که ایراد اساسی این صنعت، یعنی شکاف اساسی درآمد-هزینه‌ اکه منتج از تحریم و رکود است، از چشم مقامات دولتی کاملا دور بماند، آن هم در شرایطی که اصلاح بانکی به منابع مالی بسیار زیادی (به احتمال زیاد از محل اموال عمومی) نیاز دارد.

این دو عامل بیت کوین را صعودی کرد

قیمت بیت کوین شنبه به زیر 18 هزار دلار سقوط کرد. اما امروز توانست بازگشت سریعی را تجربه کند و با رشد 11 درصدی به بالای 20 هزار دلار بازگردد. این سطح از اهمیت ویژه‌ای برای فعالین و علاقمندان برخوردار است. مهم دلیلی که سبب نزول بیت کوین به این سطوح شده است، سیاست‌های فدرال رزرو در جهت کنترل تورم است؛ البته فروپاشی الگوریتم رمزارز لونا و ترا در این اتفاق بی‌تاثیر نبوده است. اما دو دلیلی که موجب شد بیت کوین امروز رشدی ۱۱ درصدی را تجربه کند، این بود که دیگر استخراج بیت کوین برای بسیاری از کشورها صرفه اقتصادی ندارد و همچنین بیت کوین در محدوده تکنیکالی حمایتی مهم قرار گرفته است. این دو موضوع سبب شد که هم قدرت عرضه‌ها در کلیت بازار کریپتوکارنسی تضعیف شود و همچنین موجب تقویت نسبی سمت تقاضا شد.

کدام کشورها از کریدور شمال-جنوب منتفع می‌شوند؟

کریدور شمال- جنوب موسوم به INSTC به‌عنوان یک راه استراتژیک برای کشورهای آسیای میانه، روسیه، ایران، هند، چین و اروپا به شمار می‌رود. اجرای طرح عبور نخستین‌بار محموله ترانزیت چندوجهی از روسیه به هند این کریدور به‌صورت پایلوت کلید خورد. اهمیت این مسیر در آن است که عبور بار از هند به روسیه با دیگر کشورهای آسیای میانه، حدود ۴۵ روز طول می‌کشید و حالا این مدت زمان به ۲۵ تا ۳۰ روز کاهش می‌یابد. به این ترتیب، این کریدور کاهش ۴۰ درصدی زمان حمل‌ونقل را عائد تمام کشورها می‌کند و علاوه بر آن چیزی در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد هزینه حمل را نیز کاهش می‌دهد.

راهکار ابرخودروسازان جهان برای مقابله با بحران جهانی میکروچیپ

خرید خودرو در دنیا طی ماه‌های اخیر دشوارتر از حد معمول شده است. با افزایش تقاضا برای لوازم الکترونیک در دوران کرونا، بحران کمبود ریزتراشه (میکروچیپ) که محصول حیاتی برای تولید خودرو است، کلید خورد. جنگ اوکراین با اختلال در تولید گاز نئون موردنیاز برای ساخت ریزتراشه‌ها هم به این بحران دامن زد. در نتیجه، سرعت تولید خودروسازان کاهش پیدا کرده و تعداد کمی اتومبیل نو در دسترس است. برخی خودروسازان همچون مرسدس بنز تحویل محصولات خود را به تاخیر انداخته‌اند. فورد و جنرال موتورز برخی کارخانه‌ها را به طور موقت تعطیل کردند. برخی از مشهورترین مدل‌های خودرو نیز اکنون با آپشن‌ها و تجهیزات کمتر تولید می‌شوند. از سوی دیگر، خودروسازان بیشتر به تولید خودروهای جدید و لوکس‌تر (به جای محصولات قدیمی‌تر خود) تمایل پیدا کرده‌اند. گران‌تر شدن برخی خودروهای دست‌دوم کم‌کارکرد از ماشین‌های نو از دیگر نتایج عجیب این بحران جهانی است.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر