واکنش یک نماینده مجلس نسبت به اظهارات رابرت مالی

واکنش یک نماینده مجلس نسبت به اظهارات رابرت مالی
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • پسندیدن
نماینده تهران در مجلس گفت: ما ۴۰ سال است که خودمان تصمیم می‌گیریم و بر اساس همین تصمیمات سیاست خارجی خودمان را مشخص می‌کنیم، آمریکایی‌ها هم بی‌ربط این حرف‌ها را می‌زنند.

رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اخیرا نسبت به نزدیک شدن ایران و روسیه واکنش نشان داده و گفته «ایران باید بین احیای برجام و ایستادن کنار روسیه یکی را انتخاب کند.»

اسماعیل کوثری، نماینده تهران در مجلس در واکنش به این اظهارنظر رابرت مالی گفت: آمریکایی‌ها همیشه دست پیش را می‌گیرند که پس نیفتند. آنها خیال می‌کنند، الان نیز همان وضعیت بعد جنگ جهانی دوم بر جهان حاکم است و آمریکا قدرت بلامنازع جهان محسوب می‌شود بنابراین آمریکایی‌ها همیشه می‌خواهند با کشورها تحکمی برخورد کنند.

وی با بیان اینکه ۷۰ سال از جنگ جهانی دوم می‌گذرد و دیگر از آمریکای قدیم آثاری نمانده که بخواهد عرضه اندام کند، افزود: با وجودی که همان زمان نیز ما توافق برجام را قبول نداشتیم اما ایران به تمام تعهدات برجامی‌اش همان ابتدا عمل کرد، در حالیکه آمریکا از برجام خارج شد چون ترامپ فکر می‌کرد هنوز می‌توان با قلدری، گردن کشی و زورگویی در دنیا رفتار کرد.

آمریکایی‌ها جواب بدهند چرا از برجام خارج شدند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: آمریکایی‌ها حالا باید جواب دهند، چرا از توافق برجام خارج شدند. ایران هیچ گاه از برجام خارج نشد و بند به بند تعهداتش جامه عمل پوشاند. هر کشوری بخواهد با ایران ارتباط بگیرد این کار در قالب روابط برادرانه انجام می‌شود و به آمریکا ربطی ندارد.

کوثری افزود: ما ۴۰ سال است که خودمان تصمیم می‌گیریم و بر اساس همین تصمیمات سیاست خارجی خودمان را مشخص می‌کنیم، آمریکایی‌ها هم بی‌ربط این حرف‌ها را می‌زنند و نمی‌توانند بگویند ایران بین این دو یکی را باید انتخاب کند.

منبع: نامه نیوز

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر