پیش بینی بورس فردا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

پیش بینی بورس فردا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 3 پسندیدن

بورسان: شاخص کل بورس اوراق بهادار در طی معاملات روز جاری رشد 0.89 درصدی را تجربه کرد و در ارتفاع 1.578 میلیون واحدی قرار گرفت. اهمیت این اتفاق آنجاست که این عدد بالاترین سطحی است که شاخص کل توانسته از پیک خود در 7 شهریور ماه سال گذشته در آن بسته شده است. اما بالاترین سطح کشف شده عدد 1.585 میلیون واحدی را نشان می‌دهد که احتمال آن می‌رود فردا توسط شاخص کل بورس فتح شود. دیگر نماگر مطرح بازار سهام که نماینده سهام کوچکتر بازار است عملکرد بهتری را نسبت به همتای خود به جای گذاشت و جهش 1.42 درصدی را ثبت کرد. حال ببینیم در پیش بینی بورس فردا باید انتظار چه اتفاقاتی را داشته باشیم.
ارزش معاملات خرد بازار سهام و حق تقدم با احتساب معاملات صورت گرفته در صندوق‌های سهامی به عدد 8 هزار میلیارد تومان رسید که در نوع خود رکورد قابل توجهی است. از این میان شاهد ورود پول 135 میلیارد تومانی توسط کدهای حقیقی به گردونه معاملات بازار سهام بودیم. با این وجود که این عدد به خودی خود سیگنالی مثبت جهت ادامه رشد بازار سهام محسوب می‌شود اما به نسبت ارزش معاملات امروز عدد چشم‌گیری گمارده می‌شود.

Loading...
آمار معاملات ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

از نظر تکنیکالی شاخص کل بورس در یک قدمی مقاومت مهم استاتیک خود قرار گرفته است. اندیکاتور RSI شاخص کل هنوز درگیر مقاومت داینامیک خود است، اما در صورتی که فردا هم شاخص کل کار خود را در مدار مثبت به پایان برساند شاهد قرار گیری این اندیکاتور بالای این مقاومت هستیم. فلذا از این نظر روز مهمی را شاخص کل بورس در پیش روی خود دارد. لازم به ذکر است در صورتی که این اندیکاتور پایین‌تر سطح 84 واحدی شاهد چرخش قیمتی باشد، واگرایی منفی موجود در آن تایید می‌شود.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره داشت آن است که شاخص هم‌وزن به واسطه معاملات امروز بازار سهام از سطح تکنیکالی مهمی عبور کرد. به طوری که نه تنها کانال نزولی میان مدت در این شاخص شکسته شد، بلکه حتی شاهد عبور این شاخص از مقاومت استاتیک مهم آن هم بودیم. به همین واسطه از نظر تکنیکالی این شاخص شرایط بسیار مساعد‌تری نسبت به شاخص کل بورس دارد.

Loading...
تحلیل تکنیکال شاخص کل هم‌وزن

باتوجه به آنکه روند طی شده توسط شاخص کل بورس در طی روز جاری معاملاتی اکیدا صعودی بود و با شیبی مثبت کار خود را به پایان رساند می‌توان این پیش بینی را داشت که شاخص کل بورس و همچنین شاخص کل هم‌وزن فردا در مدار مثبت کار خود را آغاز خواهند کرد اما به واسطه مقاومت‌های تکنیکالی فوق الذکر احتمال افزایش عرضه‌ها و افزایش محسوس ارزش معاملات خرد سهام بسیار بالاست.

اخبار مرتبط
پیشنهاد سردبیر