صف‌های خرید سهام در موج ریزشی کدامند؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 2 پسندیدن
با شوک دولت معاملات این هفته بورس تهران در مسیر نزولی آغاز شد.

بورسان: در این موج ریزشی بورس اما همچنان برخی از سهام هستند که با افزایش تقاضا در سقف قیمتی روزانه، صف خرید را تجربه می‌کنند. ارزش صف خرید کل بازار سهام حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای ۲۶ سهم است.

شفن که در معاملات روز چهارشنبه در مرحله بازگشایی با افزایش محسوس تقاضا مواجه شده بود، اما ناظر با محدودیت دامنه نوسان قیمتی اقدام به بازگشایی سهم کرد امروز سنگین‌ترین صف خرید را به خود می‌بیند. حدود ۱۱۸ میلیارد تومان صف خرید برای سهام پتروشیمی فناواران تا این لحظه از معاملات مشاهده می‌شود (۴۵: ۹)

به نظر می‌رسد با ناامیدی از سیاست‌های دولتی و ادامه دخالت در اقتصاد کشور گرایش به سمت کوچکترهای بازار بیشتر شده است. در جدول مشاهده می‌شود که سهام شرکت‌های بازار پایه که معمولا از وضعیت مناسب بنیادی برخوردار نیستند اما با توجه به ارزش کوچک بازار این سهام محل خوبی برای پول‌های داغ هستند، مورد استقبال قرار گرفته‌اند.

سهام بانک گردشگری که از میانه هفته گذشته با انتشار آگهی عرضه املاک به صف خرید نشسته بود همچنان با صف خرید سنگین به کار خود ادامه می‌دهد.

ارزش بازار دو شرکت پتروشیمی فن‌آواران و بانک گردشگردی را اگر از لیست صف‌های خرید سهام بیرون بکشیم ارزش بازار سهامی که صف خرید را امروز دارند در مجموع حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان است. جالب توجه است که ارزش بازار بورس تهران به تنهایی بیش از ۵۷۰۰ میلیارد تومان است که کمتر از یک درصد از کل ارزش بازار با صف خرید اندکی همراه است.

شلرد نیز دیگر سهم از گروه شیمیایی است که امروز با صف خرید سنگین ۳۷ میلیارد تومانی همراه است. این پتروشیمی که به تازگی وارد مدار تولید شده است با افزایش قیمت اوره در بازار جهانی و آغاز به کار طرح مورد توجه بود.

اخبار مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها
پیشنهاد سردبیر