شمارش معکوس

تشکل نجات دهنده بورس؟

  • افزودن به علاقه‌مندی‌ها
  • اشتراک‌گذاری
  • 31 پسندیدن
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
Playback Rate
1.00x

شاخص کل بورس و اوراق بهادار روز گذشته مثبت بسته شد. ولیکن شاخص هم وزن منفی بود. سهام بزرگ بازار شرایط بهتری را بر روی تابلو تجربه کردند. معاملات خرد بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان و همچنان شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی در بازار بودیم.

آقای عراقچی نماینده کشورمان در مذاکرات وین اعلام کردند که نشست‌های آتی برجام به نظر پایتخت‌ها بستگی دارد. تصمیم در مورد ماندن ما در مذاکرات با تهران است. به نظر آمریکا به جای لفظ لغو تحریم ها می خواهد از عنوان تعلیق تحریم ها در برجام استفاده کند. سومین کارگروه برای رسیدگی به سلسله مراتب بازگشت به برجام تشکیل شده است. آمریکا تاکید کرده است که امتیاز اضافی به ایران تا زمان پایبندی این کشور به برجام نمی‌دهد.

ثبات را در نرخ برابری دلار به ریال در بازار تهران شاهدیم.

نفت برنت در بازارهای جهانی ۶۶ دلار، فلز مس ۹۲۹۳، فلز روی ۲۸۰۸، اونس جهانی طلا۱۷۷۷، بیت کوین 55202 دلار در حال معامله هستند.

از سیاوش وکیلی کارشناس ارشد بازار سرمایه سوالات زیر پرسیده شد:

1. در ابتدا نظر و ارزیابی شما نسبت به شرایط جاری بازار سرمایه چیست؟

2. هر وقت شرایط بازار یک مقدار به هم می‌ریزد صحبت از زنده کردن یاد کانون سهامداران حقیقی به میان می‌آید. این کانون چه کمکی می تواند انجام دهد؟

3. در ایران احزاب، تشکل ها و غیره را داریم. شما تجربه موفقی از این که واقعاً جمعیتی توانسته باشند حرف پر معنا و پر نفوذی بزنند و به اهدافشان برسند آیا سراغ دارید؟ آیا این کانون قرار است نجات دهنده سهامداران باشد؟

4. در مورد قیمت‌گذاری دستوری محصولات که مطالبه همه سهامداران و حتی سازمان بورس است، چه مانعی برای پذیرش این موضوع توسط تصمیم گیران وجود دارد؟

شاخص تولیدات صنعتی کیان برای ماه اسفند در ادامه مورد بررسی قرار گرفت.

شاخص کل تا اینجای کار منفی در حال پیگیری است تعداد نمادهای منفی در بازار سرمایه بالاست و همچنان هیجان را در فضای جاری بازار سرمایه شاهدیم. شاهد خالص فروش اشخاص حقیقی نیز هستیم.

ویدئوهای مرتبط
فهرست پخش
شروع برنامه
مهمترین اخبار صبح با شکوفه حبیب‌زاده
کانون سهامداران حقیقی نجات دهنده بورس؟ با سیاوش وکیلی
بررسی شاخص مدیران خرید (شامخ)
پیشنهاد سردبیر